Sisukord

 

 

 

 

 

Sissejuhatus 7

 

üks Kõik taaskehastumisest 15

Taaskehastumise olemus / 18

 

kaks Taaskehastumine ja eelmiste elude regressioon 23

K & V / 24

Viisid, kuidas sa võid kogeda eelmisi elusid / 29

 

kolm Inglid, vaimsed juhid ja eelmiste elude regressioon 37

Inglid, vaimsed juhid ja õilsad valgusolendid / 38

Kuidas nad meid aitavad ja miks nad meid aitavad / 39

Kuidas sa võid nende abi kogeda / 40

Näide tööst inglite ja religioossete isikutega / 41

Harjutus: ühenduse võtmine vaimsete valgusolenditega / 48

 

neli Meditatsioonitehnikad, mis soodustavad eelmiste elude meenutamist 51

Visualiseerimine ja teiste meelte kasutamine / 53

Sügav meditatsioon / 55

Tšakravoolu meditatsioon ehk induktsioonimeetod / 56

 

viis Eelmiste elude meenutamise tehnikad 65

Chi sügava hingamise harjutus ja mantra ‘mei’ / 67

Eelmise elu vaatlemise harjutus / 70

Küünla ja peegli tehnika / 73

Vastastikku näo vaatlemise tehnika / 74

Veeklaasi ja valge valguse tehnika / 74

 

kuus Eelmiste elude meenutamise tehnikad

edasijõudnutele 81

Kolmanda silma tehnika / 81

Resonants meetod / 87

 

seitse Näited eelmiste elude meenutamisest 89

Seletamatu füüsiline valu / 90

Iseloomujooned ja omadused / 97

Isiklikud eelistused / 101

Tervenemine emotsionaalsest valust / 103

Tervis ja rasedus / 108

 

kaheksa Lapsed ja eelmiste elude meenutamine 117

Lapsevanemate mure lahendamine / 119

Ainulaadsete võimete säilitamine / 123

Vabanemine hirmuunenägudest / 127

 

üheksa Astraalrännak ja eelmiste elude meenutamine 131

Astraalrännak ja akaša kroonikad / 131

Näide astraalrännakust ja tööst akaša kroonikatega / 133

Meditatsioon ja akaša kroonikate vaatlemise harjutus / 138

 

kümme Suremine, surm ja eelmiste elude regressioon 143

Terminaalsete haigustega seotud juhtumikirjeldused / 145

Väärikas üleminek / 146

Rahu leidmine / 150

 

üksteist Emotsionaalsest valust vabanemine eelmiste elude regressiooniabil 159

Viha ja andestamine / 160

Näited, kuidas vabaneda hirmust andestamise ees / 160

Viha põhjusest arusaamine / 161

Viimaks leitud andestus / 165

 

kaksteist Kohtumise kokkuleppimine eelmiste elude terapeudiga 173

Kust otsida / 173

Esialgne uurimine / 175

Hind / 175

Eduka seansi võti / 176

 

Soovitatud kirjandus 181

 

Bibliograafia 183

 


 

Sissejuhatus

 

 

 

 

 

 

 

 

M a olen enam kui kakskümmend viis aastat tegutsenud eelmiste elude terapeudina. Selle aja jooksul olen regressioonitehnikat kasutanud enam kui tuhande inimese juures. Tänu sellele olen kohtunud paljude suurepäraste inimestega, kes on uurinud oma eelmisi elusid ja õnnistanud mind võimalusega aidata neid nende vaimsel teekonnal.

Minu naine Carol ja mina asutasime ligi viisteist aastat tagasi Saskatoonis Kanadas oma kooli De Long Ancient Mystery School. Meie kavatsuseks oli tookord ja on ka praegu aidata inimestel äratada endas olev psüühiline ja vaimne potentsiaal. Meil on psüühika arendamise kursused ja me õpetame iidseid tervendamistehnikaid ning pakume oma piirkonna inimestele vaimset nõustamist ja energeetilist tervendamist. Eelmiste elude teraapia on alati olnud üks paljudest teenustest, mida meie ainulaadne kool pakub. Inimesi on tulnud kaugelt osalema meie kursustel ja uurima teraapia abil enda eelmisi elusid.

Ma olen kasutanud oma mainet rahvusvahelise autorina, et reklaamida meie kooli ja meie poolt pakutavaid teenuseid. Me oleme reisinud läbi Kanada ja Ühendriikide, et jõuda inimesteni ja õpetada neid uurima oma andeid ning avardama oma vaimsust. Reinkarnatsioon on alati olnud üks köitvamaid teemasid, mille vastu meie õpilased ja kliendid on tundnud elavat huvi. Eelmiste elude uurimine on üks võimsamaid vahendeid, mida inimene saab kasutada oma tõelise mina mõistmiseks.

Raadio- ja teleintervjuude, raamatututvustuste, artiklite kirjutamise ja kursuste läbiviimise kõrval olen suutnud tegelda sellega, mis mulle meeldib. Ma usun kindlalt, et järgin oma rada, oma elu eesmärki. Oma koolis me aitame teisi nende vaimsel teekonnal.

Ma elan keskmise suurusega linnas Lääne-Kanadas. Paljud siinsed elanikud ei väärtusta ega uuri oma vaimsust. Tegelikult tekitab minu kui siin elava eelmiste elude terapeudi töö iseloom paljudes kohalikes, kellega kokku puutun, ebamugavustunnet. Paljude inimeste jaoks on reinkarnatsioon teema, millesse nad ei usu. Teised võivad reinkarnatsiooni uskuda, kuid ei soovi selle põneva fenomeniga tegelda. Selline suhtumine minu töösse ainult tugevdab minu otsust jätkata seda rada, mida käin. Mida rohkem ma suudan inimesi aidata nende eelmisi elusid uurida, seda parema tunde loob minus see, millega ma tegelen ja millesse kindlalt usun.

Ma tahan ja kavatsen aidata sul meenutada sinu paljusid eelmisi elusid. Samal ajal tahan aidata sul arendada oma potentsiaalseid psüühilisi ja vaimseid andeid. Need anded võimaldavad ligipääsu veel rohkemale informatsioonile sinu eelmiste kehastumiste kohta Maa peal. Kui sa uurid mõnda oma eelmist elu, siis saad tervendada minevikku, muuta olevikku ja mõjutada tulevikku positiivsel viisil. Meie iseloomujooned, omadused, eripärad ja seletamatud füüsilised, samuti emotsionaalsed kannatused võivad mõnikord ulatuda eelmistesse kehastumistesse. Mõned anded, mis meil on olemas, on kaasa tulnud minevikust. Näiteks XIV dalai-laama Tenzin Gyatzo, nii vaimulik juht kui ka endine valitsusjuht, tuli tõenäoliselt füüsilisse kehasse tagasi teadmiste ja informatsiooniga, mis tal olid eelmisest eluajast.

Lapsena nägin ma sageli visioone või mälestusi mõnest oma eelmisest elust. Mind köitsid kindlad ajalooperioodid ja piirkonnad. Kui ma näiteks vaatasin filme muistsest Egiptusest või lugesin selle imelise tsivilisatsiooni kohta kõike, mida sain, hakkas see mind lummama. Oma meeltes suutsin kujustada selle piirkonna maastikku, kaasa arvatud võimast Niilust seda ääristavate palmipuudega, mis õõtsusid kergelt soojas tuules. Isegi eksootiliste lillede aroom ja teised selle iidse maa lõhnad olid minu jaoks sel eluperioodil väga realistlikud. Minu eelmiste elude lumm on mind suurel määral mõjutanud ja viinud sellele erilisele rajale, mida käin. See julgustab mind suunama ka teisi uurima oma eelmisi elusid.

Kuigi see raamat on õppevahend, on see ka midagi palju enamat. Lisaks erinevatele harjutustele ja tehnikatele, mis  aitavad sul meenutada paljusid eelmisi elusid, leiad sa ka lõbusaid, õpetlikke ja inspireerivaid juhtumikirjeldusi. Need lood ja juhtumid raamatu “Eelmised elud” lehekülgedel näitavad sulle eelmiste elude meenutamise suurt potentsiaali ja sa mõistad reinkarnatsiooni tõelist väärtust. Palun pea meeles, kõik nimed selles raamatus on muudetud, et kaitsta minu klientide konfidentsiaalsust.

Oma eelmisi elusid uurides avastad sa enda kohta palju. Sa jõuad äratundmisele, et oled paljude eelmiste elude kulminatsioon. Peagi arendad või avardad sa oma vaimseid ja psüühilisi andeid. Sa tead, et oled tõepoolest igavene ja et sind armastavad ja kaitsevad ingellikud olendid ning vaimsed juhid. Need valgusolendid võivad sulle sinu eelmiste elude uurimisel abiks olla. Kui sulle meenuvad eelmised elud, hakkad sa sagedamini astraalrännakuid sooritama. Kui sa seda juba teed, on see suurepärane! Hiljem räägime me veel tihedatest seostest astraalrännaku, reinkarnatsiooni ja eelmiste elude regressiooni vahel.

Kõik tehnikad ja harjutused selles raamatus aitavad sul meenutada erinevaid eelmisi kehastumisi siin Maa peal. Ma olen neid tehnikaid ise ja koos klientidega edukalt kasutanud palju aastaid ning saavutanud häid ja viljakaid tulemusi. Eelmiste elude meenutamise arendamine hõlmab rohkem kui lihtsalt mediteerimist. See tähendab keskendumist ja suunavõttu kindla kavatsusega edu saavutada.

Kui me sünnime, langeb enamikule meist katteloor, mis varjab meie eest mälestused eelmistest eludest. Enamikul juhtudel on vaja spetsiaalseid tehnikaid, et kergitada seda rasket katteloori ja heita pilk kaugesse minevikku. Selle raamatu lehekülgedel esitletud tehnikad kergitavad seda katteloori, heidavad valgust sinu meele kõige pimedamatesse nurkadesse ja juhatavad sind sinu eelmiste elude juurde. Sinu kõrgem mina on sulle sellel teel toeks, võimaldades näha ja tunnetada minevikku, et võiksid vaimselt areneda.

Kui sa suudad mõelda, et planeet Maa on kool, kus sinu hing õpib ja areneb, siis näed seda maailma hoopis teises valguses. Sa jõuad äratundmisele, et koolimaja Maa on imeline teekond, mille sinu hing võib ette võtta. Kõik katsumused, kannatused, rõõmud ja elusündmused, mida koged, võimaldavad sinu igavesel hingel areneda ja õitseda.

Meel ja hing on liitunud üheks. Surematu hinge osana hõlmab sinu meel tarkust, teadmisi ja mälestusi paljudest eelnevatest eludest. Sa õpid seda suurepärast allikat kasutama.

Sa õpid kõiki tehnikaid, mida ma rakendan eelmiste elude seanssidel oma klientidega. Neid tehnikaid on kasutatud palju aastaid ja need on tõhusad. Ligikaudu 85% inimestest, kellega ma olen enam kui kahekümne viie viimase aasta jooksul tegelnud, on nende harjutuste ja ainulaadsete tehnikate rakendamisel olnud väga edukad.

Aastatepikkuste kogemuste ja uurimistöö põhjal tean, et ühte kolmest inimesest on võimalik hüpnotiseerida traditsioonilisel viisil. Paljud minu kliendid ja õpilased on mulle maininud, et neid ei saa hüpnotiseerida. Mõned tehnikad, mida ma kasutan, on mõeldud sinu tšakrate ehk energiakeskuste mõjutamiseks. Tšakraid kasutades võid sa tajuda energiat läbi oma keha voolamas. Samas aeglustab see ajulainete mustreid ja võimaldab sul triivida. Enamik inimesi tunneb end väga lõdvestunult ja lubab endal siseneda sügavatesse teadvusseisunditesse, mis on vajalik informatsiooni saamiseks eelmiste elude kohta. Raskesti hüpnoosile alluvad inimesed leiavad, et energia suunamine läbi keha laseb neil siseneda hüpnootilisse seisundisse hüpnoosi kasutamata.

Selles raamatus tutvustatud tšakraenergia tehnikad on väga tõhusad ja aitavad sul kogeda oma eelmisi elusid.

Paljud inimesed kogevad meenutusi sadu ja isegi tuhandeid aastaid tagasi elatud eelmistest eludest. Mõned inimesed mäletavad elu muistsel ajal. Sellelaadseid eelmise elu kogemusi ei ole võimalik tõestada dokumentidega, nagu sünnitunnistused, perekonnafotod, abielutunnistused, surmatunnistused ja teised trükitud materjalid.

Mõnedele inimestele aga meenuvad eelmised elud, mis leidsid aset suhteliselt hiljutises minevikus. Kui nii, siis saavad need inimesed ise uurimistööd teha. Üks minu klient, Roger, on hea näide inimesest, kes edukalt hankis informatsiooni oma eelmise elu kohta. Roger oli alati olnud vaimustuses Natsi-Saksamaast, kuigi teadis hästi kõikidest sealsetest õudustest. Ta kogus natsistlikke mälestusesemeid, sealhulgas fotosid sisaldavaid raamatuid. Esimene regressiooniseanss minuga ainult suurendas tema huvi uurida seda elu, kuna andis selgituse pikaajalisele Saksamaa-huvile praegusel eluajal.

Kord näitas Roger mulle üht raamatut, mis sisaldas mitmeid fotosid tema eelmise kehastumise ajast. Ta lehitses raamatut, kuni leidis foto ühest lennuväljast Saksamaal. Seal oli mitu Teise maailmasõja aegset Saksa lennukit. Erutatult osutas ta leheküljele ja lausus: “Kas sa näed seda meest, kes seisab lennuki kõrval lennuvälja kaugemas otsas? See olen mina!” Ja muidugi leidsime me kinnitust, et see oli Luftwaffe, Natsi-Saksamaa õhujõudude ohvitser, kes oli ilmunud tema eelmise elu kogemuses, kus ta hukkus kohutavas lennuõnnetuses 1943. aasta paiku. Minuga vesteldes mainis Roger tema auastet, nime ja suurt hulka üksikasjalikke detaile tolle elu kohta.

Roger lehitses raamatut edasi ja leidis veel ühe pildi. Ta osutas fotole, millel Adolf Hitler ja mitmed tema sõjaväelased viibisid suures ballisaalis. Ilmselt oli fotograaf pildistamise ajal saali teises otsas. Rogeri silmad lõid särama, kui ta lausus: “Ma mäletan, et seisin fotograafi kõrval, kui ta pilti tegi. Mulle oli just antud medal vapruse eest.” Niisugune kinnitust andev uurimistöö tasub end võimaluse korral ära.

 

Põhjused, miks teha eelmise elu regressiooni

Aastate jooksul on mulle esitatud üht ja sama küsimust erineval viisil. Mu enda ema, puhaku ta rahus, sõnastas selle küsimuse nii: “Douglas, minu elu on olnud väga raske. Mõnikord on see olnud lausa põrgu. Miks peaksin ma tahtma teada mõnd oma eelmist elu?” Hea küll. See on aus ja põhjendatud küsimus.

Tol ajal ei olnud mul vastust ei emale ega kellelegi teisele, kes selle mõtlemapaneva küsimuse esitas. Õige vastuse leidmine nõudis hinge sügavuti uurimist, sellele järgnesid aastad tööd eelmiste elude terapeudina ja vaimse nõustajana. Paljude jaoks on vastus väga lihtne.

Kui sa vaatad oma eelmist elu, võid sellest terveneda, muuta olevikku positiivsel viisil ja lõpuks luua enda jaoks ka parema tuleviku. Teiste sõnadega, kui sa saad parandada minevikku, siis saad parandada ka oma praegust elu ja lähitulevikku. Katteloori, mis langeb sinu peale traumaatilises sünniprotsessis ja sunnib unustama eelmisi kehastumisi, saab eelmiste elude regressiooni abil kergitada. Oma eelmisi elusid uurides minevikku süüvimiseks on palju põhjusi.

 

Emotsionaalne tervenemine. Viha, kurbust, nukrust, vihkamist ja teisi negatiivseid emotsioone, mille on loonud eelmise elu sündmused, saab tuua pinnale, teadvustada ja ohutult vabaks lasta. Aset võib leida püsiv tervenemine.

Füüsiline tervenemine. Seletamatud valud ja terviseprobleemid, mis sind vaevavad ja mida tavameditsiin ei suuda ravida, võivad paljudel juhtudel ulatuda tagasi eelmistesse kehastumistesse. “Taaselustades” õnnetuse või surmastseeni, saad sa mälestuse valust tuua teadvusse ja seeläbi sellest valust vabaneda. Aset võib leida pikka aega kestnud probleemide tuntav taandumine.

Hirmudest ja foobiatest vabanemine. Eelmist elu meenutades võivad meenuda seletamatute hirmude ja arusaamatute foobiate põhjused, mis tõusevad teadvuses pinnale ja mida saab analüüsida ning kiiresti vabaks lasta. Peagi on sind palju aastaid jälitanud hirm või foobia kadunud või vähemalt ei mõjuta see sind enam nii palju.

Suhteprobleemide mõistmine ja tervendamine. Kui meenutad eelmise elu suhet inimesega, kellega sa oled seotud ka praegu, aitab see sul ära tunda negatiivseid suhtemustreid, võimaldades neid lõhkuda või tervendada. Sa mõistad, kust on pärit mõni armastuse-vihkamise suhe.

Annete ja omaduste avaldumine. Eelmist elu uurides ei meenu sulle mitte ainult see kehastumine, vaid mõnes olukorras meenuvad või taastuvad ka teatud anded või omadused. Kui sa näiteks olid varasemas elus tervendaja ja kasutasid ravimtaimi, võid olla suuteline taaselustama mõningaid teadmisi ravimtaimedest. See on ülim õppimise viis.

 

Eelmiste elude kogemiseni võid jõuda juhendatud meditatsioonis, astraalrännakul, hüpnoteraapia või eelmise elu regressiooni kaudu, kas kogenud professionaali abiga või iseseisvalt. Kõik need võimalused on suurepärased vahendid oma hinge rännaku uurimiseks.

Nii juhendatud meditatsioonis kui ka sügavas meditatsioonis, mida teed iseseisvalt, saad aeglustada oma ajulainete mustreid, vabastada oma alateadvuse ja hakata meenutama eelmisi elusid. Selle raamatu lehekülgedel tutvustatakse hingamis- ja meditatsioonitehnikaid, et aidata sul siseneda õigesse muutunud teadvusseisundisse. See seisund võimaldab sul tutvuda informatsiooniga eelmiste elude kohta. Sinus endas on potentsiaal uurida oma eelmisi kehastumisi. See avab sulle paljud uksed vaimsel tasandil.

Läbi kogu selle raamatu tutvustatakse sulle täpseid harjutusi ja tehnikaid, mis aitavad meenutada mõnda oma eelmist elu. Paljud nendest tehnikatest aitavad sul ka äratada või avardada oma psüühilisi ja vaimseid andeid.

Inimolendina oled sa mitmedimensiooniline. Sinu hing võib eksisteerida praegu siin Maa peal, kuid on võimeline mäletama ka paljusid eelmisi elusid. Igavese hingena oled sa palju kordi rännanud edasi-tagasi Taeva ja Maa vahel. Tehnikad koos juhtumikirjeldustega raamatus “Eelmised elud” aitavad sul ära tunda enda hinge ja haarata kogu oma potentsiaali. Tunne rõõmu vaimsest rännakust, mida oled alustamas!

 


üks

 

 

Kõik taaskehastumisest

 

 

 

Ma usun, et on oluline hinnata meie kui inimolendite potentsiaali ja tunnustada sisemise muutumise tähtsust.

Dalai-laama

 

 

 

 

 

Sündida füüsilisse kehasse, elada ja surra, ja siis sündida uuesti teisel füüsilisel kujul − see on taaskehastumisse ehk eelmistesse eludesse uskumise põhikontseptsioon. Usk sellesse transformeerumisprotsessi on lääne ühiskonnas kiiresti muutumas kultuuri osaks, kuna üha rohkem inimesi ärkab sisemiselt. Reinkarnatsiooniteooriat on ida ühiskondades tunnustatud tuhandeid aastaid; tegelikult on see hinduismis ja budismis keskne tõekspidamine. See on üks põhjustest, miks paljud inimesed läänemaades võtavad nüüd omaks budismi.

Reinkarnatsioon − uskumus, et sa oled varem elanud − annab vastused paljudele küsimustele, mis puudutavad sinu põhjust siin Maa peal viibida. See aitab asetada sinu elu õigesse perspektiivi ja võimaldab sul paremini aru saada elu ja surma tsüklist.

Paljud usuvad, et meil on igavene hing, mis sünni hetkel siseneb füüsilisse kehasse ja elab kogu elu selles materiaalses vormis. Surma hetkel seesama hing, sinu hing, lahkub kehast (kestast) ja rändab tagasi Taevasse. Kui sa oled valmis seda ideed vastu võtma, siis miks mitte ka ideed taaskehastumisest? Lõppude lõpuks, kui surematu hing võib tulla alla Maa peale ja ühineda füüsilise kehaga üks kord, siis miks mitte ka teist korda?

Mõned inimesed arvavad, et kui sa oled surnud, siis oledki surnud. Nende arvates kõduneb sinu keha mullas ja mitte midagi ei jää järele. Sinust saab toit vakladele ja väetis mullale. Mulle tundub usk, et sa oled siin ainult mõned lühikesed aastad ja selle elu lõpus kaod unustusse või olematusse, väga kurva viisina näha elu imesid. Selline ellusuhtumine ei lase inimese hingel areneda. Kui inimene on niisuguse suhtumisega, siis on hing mõnevõrra tõkestatud ega saa kasvada. See tõekspidamine seab ette kerge tõkke, mis takistab inimhingel valgustuda.

On irooniline, et lõpuks tuleb hing Maa peale tagasi selleks, et omandada veel üks õppetükk − see, mis õpetab inimesele, et inimhing on surematu ja väärtuslik.

Kui sa oled virgunum ja käid vaimset rada, siis saad teadlikuks oma surematusest.

Jeesuse ajal oli taaskehastumine üldteada; seda peeti elu osaks. Jeesuse algupärased õpetused hõlmasid ka reinkarnatsiooniteooriat. Kahjuks kustutati paljud Jeesuse ja teiste suurte vaimsete õpetajate viited reinkarnatsioonile hoolikalt vanadest tekstidest, mis pidid saama piibli osaks. (Arvatakse, et Nikaia kirikukogul 325. aastal tahtis keiser Constantinus, et piiblist eemaldataks kõik viited reinkarnatsioonile. Keegi ei tea täpselt, mis toimus, kuid lõppeesmärgiks oli saavutada kontroll elanikkonna üle. Selle tulemusena kõrvaldati paljud raamatud ja need ei jõudnudki praegusesse piiblisse.)

Oma murrangulises raamatus “Reinkarnatsioon puuduv lüli kristluses” (Reincarnation: The Missing Link in Christianity) kirjutab autor Elizabeth Clare Prophet, et Jeesus õpetas reinkarnatsiooni. Autor jälgib reinkarnatsiooni ajalugu kristluses Jeesusest ja varakristlastest kirikukogudeni ja edasi niinimetatud hereetikute tagakiusamiseni.

1945. aastal leiti Nag Hammadi lähedal Egiptuses vanade raamatute kogu. Neid raamatuid tuntakse gnostiliste evangeeliumidena. Nende hulgas olid Tooma evangeelium, Filippuse evangeelium ja Maarja evangeelium, mis sisaldas Maarja Magdaleena sõnu. Nendes vanades käsikirjades õpetatakse gnoosist ehk ilmutatud teadmist Jumalast ­ – filosoofiat, mis erines piibli kanoniseeritud raamatute õpetustest. Seega, kõik need vanad tekstid olid kõrvaldatud.

Enamik varase, kuid kiiresti kasvava kristliku kiriku piiskoppe ja juhte eemaldasid püha kirjanduse hulgast mitmed raamatud, sealhulgas need käsikirjad, lootes kaotada kõik viited taaskehastumisele (Nikaia kirikukogu). Need mehed taotlesid võimu ja tahtsid saavutada kontrolli elanikkonna ning lõpuks kogu tolle aja maailma (Rooma impeerium) üle. Kõrvaldades surma ja taassünni idee oma doktriinist ning asendades selle ideega inimese ühestainsast elust, millele järgneb igavene põrgu või taevas, olenevalt inimese tegudest, tekitasid nad selle tõekspidamisega suurema vajaduse kristliku kiriku kui surmast päästja järele.

Taeva ja põrgu kontseptsiooni võim inimeste üle on vähenenud, kuna inimesed otsivad vaimsemat rada, avastades oma teel Jeesuse tõelise õpetuse ja toona eksisteerinud müstiliste koolide õpetused. Jeesus õpetas tervendamistehnikaid, mis hõlmasid käte pealepanemist, taaskehastumist, negatiivse energia eemaldamist inimese hingest ja palju muud.

Vaatamata varase kiriku tsenseerimispüüdele võib praeguse piibli lehekülgedelt ometi leida mõningaid konkreetseid viiteid taaskehastumisele. Uues Testamendis Matteuse evangeeliumis leidub vihje Ristija Johannesele kui prohvet Eelija taaskehastusele:

Kõik Prohvetid ja Seadus on ju ennustanud Johanneseni, ja kui te nõustuda tahate: tema on Eelija, kes pidi tulema.

Matteus 11:13–14

 

Veel üks sarnane vihje: Matteus 17:10–13.

 

Taaskehastumise olemus

Piiblis on mainitud müstilist tarkust ja esoteerilisi varjatud sõnumeid. Juba Püha Vaimu mainimine piiblis on seotud reinkarnatsiooniteooriaga. Räägime sellest. Kui varane kristlus laenas Kolmainu doktriini õpetustest, mis olid pärit vanast hinduismist, tekkis sellesse ideesse ka varjatud müstiline sõnum.

Muistsed müstilised koolid ja tervendamistemplid õpetasid samuti reinkarnatsiooniideed Kolme seaduse ehk Kolmnurga seaduse (Law of the Triangle; the Law of Three) nime all. Neid uskumusi õpetati sadu aastaid. Ka Jeesus õpetas seda oma eluajal paljudele õpilastele, nii meestele kui ka naistele.

Oma raamatus “Jeesuse salajased õpetused” (The Secret Doctrines of Jesus) viitab sellele H. Spencer Lewis, roosiristlaste juht:

 

Et saja kahekümne liikme hulgas polnud ainult need, keda hiljem tunti kaheteist jüngrina ja kes moodustasid selle salaühingu salajase täidesaatva komitee, vaid ka teised, keda huvitas ühingu müstiline salajane tegevus, sealhulgas Jeesuse ema ning tema vennad ja õed.

 

See Kolme seadus (Law of Three) oli viide reinkarnatsiooniteooriale. Varakristlikud kirikuisad – rohkem valgustunud – ühendasid hinduismi püha kolmainsuse ja Kolme seaduse Jeesuse õpetustest, luues Püha Kolmainsuse, mida tunnustab kristlus tänapäeval. Isa, Poeg ja Püha Vaim viitavad hingele, kehale ja universaalsele energiale ehk elujõule.

Tuleb aru saada, et surematu hing siseneb füüsilisse kehasse sünni ajal või enne sündi ning et vaimuenergia, elujõud ehk universaalne energia on vajalik keha ja hinge koos hoidmiseks. See energia toimib magnetina, hoides inimhinge füüsilises kestas. Elu avaldumiseks on vaja kolme essentsi: hing, keha ja elujõud.

See universaalne energia on kõikjal. See on õhus, mida me hingame, vees, mida me joome, ja kõikides elavates asjades. Isegi kivides ja puudes on see vaimuenergia olemas. Ilma selleta ei oleks meid ega meie maailma. See on ka Taevas ja laskub alla meie füüsilisse maailma.

Sama printsiip kehtib surma korral. Kui inimene sureb, jätab elujõud keha ja selle kiiresti kahaneva aura maha ning pöördub tagasi universumisse. Kui see energia lahkub, ei suuda surematu hing kehas püsida ja läheb peagi tagasi taevastele väljadele. Nüüd on surm aset leidnud. See protsess kordub ikka ja jälle, kuni sa lõpuks katkestad reinkarnatsioonitsükli ja pöördud püsivalt tagasi taevastele aladele.

On kaks asjaolu, mis võivad seda elu ja surma tsüklit taaskehastumisel mõjutada. Need on karma ja dharma.

Budismis ja hinduismis tähendab karma teatud konkreetsel eluajal sooritatud tegusid. Need teod, nii head kui ka halvad, määravad inimese saatust praeguses või tulevastes kehastumistes. Kui sa olid eelmises elus oma abikaasa vastu julm ja halb, siis selle uskumuse järgi koged sa tõenäoliselt tulevase kehastumise ajal rolle ümberpöördult, nii et sinu abikaasa on halb sinu vastu. Paljude inimeste puhul, kes kannatavad oma praeguses elus raskuste ja probleemide pärast, võivad põhjuseks olla mõne eelmise elu teod.

Kui sa tunned ära karma ehk karmavõla oma praeguses elus ja muudad oma käitumisharjumusi, siis saad lõpuks võlast vabaks. Eelmise elu mõistmine võib aidata sul katkestada sünni ja taassünni tsüklit, sest sa oled oma õppetüki omandanud. See on osa sinu vaimsest kasvust ehk arengust. Mida kiiremini sa need karmavõlad lunastad või neist vabaned, seda kiirem on sinu hinge areng ja seda rutem pöördud tagasi taevastele väljadele, kuhu jääd.

Dharma on karma vastand. See hõlmab olemuselt häid mõtteid ja häid tegusid. Inimesed, kes pühendavad oma elu inimkonna teenimisele, loovad dharmat ehk “koguvad punkte Taevas”.

Teiste vastu üles näidatud armastus ja lahkus aitavad sul katkestada taaskehastumistsüklit palju kiiremini, võrreldes sellega, kui sa lähed läbi elu midagi tegemata, lihtsalt liikudes tühikäigul läbi selle kehastumise.

Dharma tähendab ka suurpuhastust, et “pühkida tahvel puhtaks”, nagu öeldakse. Karmavõlast on võimalik vabaneda väga lühikese ajaga, kui sa isetult teisi aitad. Sinu motiivid peaksid olema puhtad ja head.

Mõistes karmat, dharmat ja reinkarnatsiooniprotsessi, ole alati teadvel oma mõtetest ja tegudest ning püüa teisi mitte liiga karmilt hukka mõista. Loo oma südames ja meeles mõtteid armastusest ja rahust. See aitab sul vaimselt kasvada, võimaldades muutuda paremaks inimeseks ja lahkemaks inimhingeks.

Uuri oma eelmisi elusid ja õpi tundma, kes sa tegelikult oled. Avasta oma minevik ja tunnusta praegust elu. Taaskehastumine on võti, mis avab ukse sinu igavese hinge imede ja ilu juurde.

Tea ka, et kui sa uurid oma eelmisi elusid, on kohal inglid ja õilsad vaimsed juhid, et aidata sind sinu vaimsel teekonnal. Kõigest sellest on täpsemalt juttu 3. peatükis.

Sa oled ainulaadne. Sa oled teinud valiku tulla tagasi Maa peale otsustaval ajal. Sul on suurepärane võimalus uurida oma eelmisi elusid ja lasta oma hingel saada rohkem valgustatuks. Süüvi oma minevikku ja tunne rõõmu elust Maa peal siin ja praegu.

Võta omaks minevik, armasta olevikku ja kujunda tulevikku. Võti on sinus endas. Ava uks ja uuri oma igavese hinge imesid.

 


kaks

 

 

Taaskehastumine ja eelmiste

 

elude regressioon

 

 

 

Selles hetkes, ainsas hetkes, mis on, on koos

minevik, olevik ja tulevik.

Buddha (ca 563–483 eKr)

 

 

 

 

 

Kaastundekirjas Elizabeth Hubbartile 22. veebruaril 1756 kirjutas Benjamin Franklin, et hing on surematu. Sel sellil oli õigus. Maa peal viibides oled sa hing, kes elab füüsilises kehas, mitte hingega füüsiline keha. Inimkehast tuleks mõelda kui templist või hoonest, milles ajutiselt, sel ajal, kui sa oled siin füüsilises maailmas, elab sinu igavene hing. Keha on vaid kest. Kui sa sured ehk lahkud iga oma maise kehastumise lõppedes – ja kehastumisi on palju –, siis pöördud igavese hingena tagasi üles taevastele väljadele.

Kui sa oled “surnud” – tavaliselt nimetatakse seda aega eludevaheliseks eluks –, võid Taevas viibides saada sügavaid imelisi kogemusi. Selles armsas riigis või eksistentsi kõrgemal tasandil on ilusaid aedu, templikoole ja tervendamispiirkondi. Seal viibides koged sa palju sündmusi, tervened Maa peal oldud aja jooksul saadud traumadest, annad hinnangu oma viimasele maisele elule ja lõpuks valmistud Maa peale tagasipöördumiseks.

 

Kuna ma tegelen eelmiste elude regressiooniga, on mulle korduvalt esitatud konkreetseid sügavaid küsimusi reinkarnatsiooni ja eelmise elu regressiooni kohta. Toon need siinkohal ära, sest oletan, et mingil hetkel võivad need sinu enda töös esile kerkida.

 

K & V

K: Kui mul on üleval Taevas nii imeline ja rahulik olla, miks põrgu päralt peaksin ma tahtma tulla tagasi Maa peale?

 

V: Eelmise elu regressioonil saadud parem arusaamine taaskehastumistest − sünnist, surmast ja taassünniprotsessist – võib anda vastused paljudele küsimustele, mis puudutavad sinu siin Maa peal viibimise põhjust. Samuti võid saada vastuse närivale küsimusele “Miks ma esmalt Maa peale tulin?” See võib aidata sul aru saada, miks sa tulid tagasi. See aitab asetada nii sinu elu kui ka surma õigesse perspektiivi. Inimhingena õpid ja arened sa pidevalt oma pikal edasi-tagasi rännakul Taeva ja Maa vahel.

 

Paljud inimesed ütlevad: “Ma pole sündimist palunud.” Tegelikult oled. Sul oli Taevas üks või kaks kohtumist tarkade vaimolenditega. Sa nõustusid tulema tagasi Maa peale. Sinuga arutati läbi palju võimalusi. Lõpuks jõuti kokkuleppele sinu jaoks sobivate vanemate ja asukohamaa osas. Sa tulid siia Maa peale tagasi, et täita oma leping Taevaga.

 

K: Kui palju eelmisi elusid mul on olnud?

V: Pärast aastatepikkust tööd eelmiste elude terapeudina olen jõudnud järgmisele järeldusele: võimalike eelmiste elude arv ei ole kindlaks määratud. Mõnel inimesel on olnud palju eelmisi elusid siin Maa peal, teistel seevastu ainult umbes tosin eelmise elu kogemust. Kõik oleneb konkreetsest inimesest ja tema igavesest hingest. Inimhing tuleb jätkuvalt tagasi ja kogeb taaskehastumistsüklit, kuni on saanud küllalt valgustunuks, et elu, surma ja taassünni ahelat katkestada. Lõpuks pöördub inimhing tagasi Taevasse ja jääb sinna, kui on kõik vajalikud õppetükid ära õppinud. Seega võib inimene kogeda tosinat eelmist elu või ka sadat ja enamat eelmist elu! See kõik oleneb inimesest.

 

Taaskehastumises osalevad vanad hinged ja noored hinged. Vanad hinged on inimhinged, kes on kogenud sellel planeedil palju eelmisi elusid. Vana hing on elanud Maa peal tosin või rohkem eelmist elu.

Noor hing on inimhing, kes on sellel planeedil veel väga vähe eelmisi elusid kogenud. Noore hingena on nad vastsündinud beebid. Nende tarkus, teadmised ja vaimsus ei ole veel täielikult välja arenenud. Nad ei ole kõiki oma vaimseks kasvuks vajalikke õppetükke ära õppinud. Esialgu puudub arusaamine sügavatest filosoofilistest teemadest, kuni need noored hinged kasvavad ja arenevad. Paljud noored hinged ei mõista täielikult maailma, milles me elame. Kõigil neil on vaja arenemiseks palju elusid. Noor hing peaks pidama seda suurepäraseks võimaluseks õppida ja kasvada vaimsel tasandil. Ta võib õppida väga kiiresti ja vaimselt ruttu areneda.

Vanad hinged on planeedil ülekaalus. Kui sa vaatad silma inimesele, kes on vana hing, näed seal tarkust. Vana hinge on lihtne märgata. Inimene on huvitatud paljudest teemadest ja väärtustab elu Maa peal. Vanast hingest kiirgab sügavust ja sisemist tarkust. Paljud neist on väga vaimsed ja hoolivad. Neis kõigis on mingi sisemine teadmine. Vaimsel tasandil need vanad hinged teavad, miks nad on siin ja mida peavad tegema, et seda planeeti paremaks muuta. Need inimesed saavad aru, mida elu endast kujutab, ja samal vaimsel tasandil mõistavad nad, et olid nõus veel üheks kehastumiseks Maa peale tagasi tulema.

Nii vanad hinged kui ka kiiresti õppivad noored hinged on siin, et planeeti Maa muuta. Nad mõistavad elu ja surma ning püüavad teisi aidata.

Sa oled võimeline eristama vana hinge noorest hingest, kui oma eelmisi elusid uurid. Igal juhul on nii vanadel kui ka noortel hingedel suurepärased võimalused arenemiseks ja selle Maa imede kogemiseks.

Praegusel ajal on kõikidele hingedele Maa peal antud suurepärane võimalus saavutada suurim võimalik vaimne kasv. Kõik inimhinged on tulnud mingil kindlal ajahetkel tagasi, et seda imepärast võimalust avastada.

 

K: Kas eelmiste elude regressiooniga kaasnevad alati traumaatilised sündmused?

 

V: Eelmise elu meenutamine ei pea alati olema valulik. Mõned kogemused võivad olla rõõmsad, meeliülendavad, mõtlemapanevad ja, jah, isegi naljakad. Kindel see, et võib ette tulla valulikke ja traumaatilisi sündmusi, nagu näiteks ülespoomine hobusevargana. (Loomulikult ei saanud kõik olla eelmises elus kuningad või kuningannad.) Kuid need situatsioonid aitavad sul terveneda füüsilisel, emotsionaalsel ja vaimsel tasandil. Kasu tervenemisest kaalub üles negatiivsed aspektid.

 

Mõned sinu eelmise elu juhtumid võivad olla äärmiselt lõbusad. Sulle ei pea alati meenuma, et sind põletati nõiana tuleriidal, torgati sõdurina läbi või kiusati jõhkralt taga sinu uskumuste pärast. Sulle võib meenuda rahumeelne, rahuldust pakkuv elu põlluharijana. Soojad, meeldivad tunded maaharimisest ja laste kasvatamisest võivad olla selle konkreetse kehastumise keskseks teemaks. Sulle võidakse näidata õnnelikku elu. See kõik on sinu hinge jaoks õpikogemus.

 

K: Kui sa taaskehastud, kas sa pöördud alati tagasi inimkehasse? Kas sa võid tulla tagasi koera või kassina?

 

V: Vastavalt minu enda uuringutele ja õpetusele, inimhing on inimhing. Sa taaskehastud alati inimesena. Hing on igavene ja seotud taevaste väljadega ülal. Kui sa sured, siis sinu hinge võnkesagedus tõuseb ja ta naaseb Taevasse. Sa jääd mõneks ajaks Taevasse ja siis valmistud veel kord Maa peale tagasi pöörduma. See protsess kordub üha uuesti ja uuesti. Lõpuks, kui sa oled valgustunud, ei ole sul enam vaja Maa peale tagasi tulla. Selleks ajaks oled sa katkestanud sünni-taassünni protsessi ehk reinkarnatsioonitsükli.

Teisest küljest on olemas ka miski, mida nimetatakse “hingede transmigratsiooniks”. Hingede transmigratsioon tähendab, et inimhing võib taaskehastuda teise loomana, näiteks koera või kassina. Budistid, kes järgivad religiooni, mida pooldavad miljonid, usuvad taaskehastumise sellesse vormi. Teiste sõnadega on võimalik, et inimhing on olnud eelmises elus mõne teise olendi kehas peale inimese. See on üks põhjus, miks budistid kogu maailmas armastavad ja austavad kõike elavat. Isegi armetusse putukasse suhtutakse austusega. Meie lääne ühiskonnas võime kippuda ämblikku puruks litsuma, kui ta köögi-põrandalt leiame, budistid aga aitaksid putuka ettevaatlikult köögiuksest välja ega tapaks teda. Ma leian, et see on väga armastav ja rahumeelne viis suhtuda meie maailma. Kuigi mina usun, et inimhing taaskehastub alati inimese kehas, elu elu järel, peab inimene loomulikult austama teisi uskumusi ja religioone. Oleme me ju kõik siin Maa peal selleks, et käia oma vaimset teed tagasi Looja juurde.

Kõik need erinevad religioonid ja uskumused on tõesed ja olemuselt vaimsed.

 

K: Milline eelmine elu mõjutab mind selles elus kõige rohkem?

 

V: Kõige rohkem mõjutavad sind sinu kaks viimast taaskehastumist. Need kaks eelmist elu on just sinu teadvuse pealispinna all ja ootavad vabastamist. Mediteerides ja eelmise elu meenutamise tehnikaid kasutades tood sa ühe või mõlemad eelmised elud teadvuse pinnale. Kui oled kord ühele neist taaskehastumistest saanud pilgu heita, hakkab üha rohkem ja rohkem sinu ees lahti rulluma.

 

     K: Kas ma olen eelmistes eludes alati olnud naine (või mees)?

 

V: Elu elu järel pöördud sa Maa peale tagasi. Mõnikord võid sa tagasi tulla naisena, teinekord tuled mehena. See on osa taaskehastumiskogemusest. Sa võid mäletada või meenutada ainult ühte või kahte elu naisena. Suuremas osas meenutustes võid sa olla mees.

Sa võid tagasi pöörduda ka teise rassi kuuluvana. Ühes elus võid sa olla indiaanlane, järgmises kuuluda europiidsesse rassi. See on tavaline.

Inimhinged võivad taaskehastuda ka erinevates riikides. Näiteks mäletan ma, et sündisin ameeriklasena idarannikul 1810. aasta paiku. Ma olin kirjanik ja mulle meenusid mälestused Ameerika kodusõjast. Praeguses elus sündisin ma Niagara joa lähedal Kanadas 1954. aastal. Kanadalasena on mu tunded ja emotsioonid seotud mõlema riigiga.

 

K: Aga minu perekond? Kas see on minu esimene elu nendega koos?

V: Perekonnad näivad taaskehastuvat perekondlike rühmadena, kehastumine kehastumise järel. Inimene, kes praegu on sinu õde, võis eelmises elus olla sinu ema. Suhteprobleemid, mis sul selle inimesega tolles elus olid, võivad olla kandunud sinu praegusesse ellu. Siis pead sa selles elus õppetüki omandama ja karmast ehk võlast vabanema. See võimaldab sinu hingel edasi liikuda.

Kui rääkida perekondadest ja taaskehastumisest, tuleb puudutada veel ühte aspekti. On võimalik, et vanavana-vanaisa pöördub tagasi praegusesse aega pojapojapojana. Aastaid tagasi oli üks telesaade reinkarnatsioonist. Saate nime ma ei mäleta, aga see pole ka oluline. Igatahes andis üks mees saates täpset informatsiooni ühe konkreetse rügemendi kohta kodusõjas. Ta teadis kõike püssidest, mida Uniooni selle rügemendi sõdurid kasutasid. See mees tundis seda rügementi üksikasjalikult, ehkki neid teadmisi ei saanud tal olla. Näidati ka tema vanavanavanaisa pilti. Foto oli väga sarnane pojapojapojaga. Õigupoolest nägi vanavanavanaisa pildil välja, nagu oleksid nad järeltulijaga kaksikud. See näitab kindlalt, et paljud hinged taaskehastuvad ikka ja jälle oma perekondlikes rühmades.

 

Viisid, kuidas sa võid kogeda eelmisi elusid

Sa võid istuda köögis ja rüübata tassist kohvi ning tunda end täiesti pingevabalt, kui äkitselt tuleb sulle väga selgelt meelde pildike, kuidas sa ratsutad valgel hobusel Inglismaal mingis maakohas. Sa võid näha, mis sul seljas on. Üheks põgusaks hetkeks on see väga elav ja väga reaalne. Sügaval sisimas sa tead, et näed pildikest eelmisest elust. Kogemuste suurenedes võid sa üha rohkem ja rohkem ära tunda.

Kui see juhtub, hakkab esile kerkima teisi stseene tollest elust. Sa võid hakata nägema oma kodu Inglismaal ja ilusaid lilli aias. Peagi näidatakse sulle rohkem tollest elust kas nägemustena ärkveloleku ajal või unes. Võib-olla näed kirgast eelmise elu unenägu sellest ajalõigust tervikuna. Sa võid isegi teada saada oma nime ja aja, millal elasid.

See elu, mis sulle meenub, mõjutab sind kõige rohkem. Lõpuks antakse sulle enamus sellest eelmisest kehastumisest. Sinu kõrgem mina töötab sinu heaks. Kõrgemal tasandil sa mäletad eelmist elu, mida sul on vaja näha. See on alati nii, kui tegemist on taaskehastumisega.

Küllalt tavaline on ka, et sa näed kiiret välgatust või visiooni eelmisest elust. See võib sageli juhtuda siis, kui sa oled lõdvestunud. Paljud kliendid on mulle rääkinud, et nad istusid köögis või aias ja lasksid lihtsalt meele triivima. Kui see toimus, nägid nad kõik põgusat visiooni eelmisest taaskehastumisest. Üks minu klient meenutas, et nägi end istumas pruunil hobusel, seljas Rooma univorm. Ta vaatas künkalt alla, kuidas Rooma sõdurid mööda teed marssisid. Pildike eelmisest elust kadus äkitselt, niipea kui ta oli seda kogenud.

Ka sinu inglid ja vaimsed juhid on kohal, et olla sulle abiks, kui sa oma eelmisi elusid uurid. Need targad ja armastavad valgusolendid aitavad sul avada uksi oma minevikku, et näeksid seda, mida sul on vaja näha. Palu neilt alati abi, kui oma eelmisi kehastumisi uurid.

 

Samaaegne eelmiste elude meenutamine

On üks väga harv ja eriline fenomen, mis võib eelmise elu regressiooni protsessis ette tulla. Ma nimetan seda samaaegseks eelmiste elude meenutamiseks. See juhtub vahel, kui abikaasad uurivad kumbki oma eelmist elu. Kui abikaasad on viidud tagasi eelmisse ellu, kogevad nad mõlemad sama elu. Mees näiteks tunneb oma eelmise elu naises ära praeguse  abikaasa. Talle kangastuvad kõik tolle taaskehastumise stseenid ja sündmused. Sama kogemus on tema naisel, kes külastab sama elu teise inimesena. Ta võib olla uuesti naine ja ära tunda oma praeguse mehe oma abikaasana tolles elus.

 

Eelmise elu juturaamat

Inimesed meenutavad oma eelmisi elusid veidi erinevalt. Mõnikord kogeb inimene oma eelmist elu loona. Ma nimetan seda eelmise elu juturaamatuks. Selles rullub eelmine elu inimese jaoks lahti kronoloogilises järjekorras. Kõigepealt võivad mõned inimesed näha end väikese lapsena. Nad võivad näha ja kogeda mingit erilist sündmust. Seejärel võib eelmise elu stseen viia nad hilisemasse aega. Sel juhul kangastub stseen noorest mehest või naisest vanaaegses riietuses. Nii nähakse mitmeid olulisi stseene eelmisest elust. Lõpuks näeb inimene oma surma tolles elus ja kogeb isegi valu ja kannatusi. Eelmise elu lõppedes nähakse ennast hõljumas surmastseeni kohal. Mõned tunnevad seda aega meenutades valu. Teised lihtsalt jälgivad surmastseeni. Inimesed kogevad eelmise elu surmastseene erinevalt. Mõnikord vaatavad nad kõrgema mina mõjutusel valu ja emotsioonid uuesti läbi. See toimub, et abistada hinge tervenemisprotsessis ning aidata hingel valu vabaks lasta.

 

Killukeste meenutamine

Järgmine viis, kuidas inimesed eelmisi elusid meenutavad, on veidi killustatud. Ma nimetan seda killukeste meenutamiseks. Sel juhul saavad inimesed eelmisi elusid meenutades eelmise elu stseene ja informatsiooni kildude ja tükikestena. Erinevad stseenid on kord ühe, kord teise elu osad. Paljudel juhtudel inimesed näevad või tunnevad mälestusi mitmest eelmisest taaskehastumisest. Näiteks võib inimene näha, et ta on piraadina raa külge poodud, seejärel stseen muutub. Edasi võib ta näha end elamas põlluharijana rohelises rahumeelses orus. Eelmiste elude stseenid või killud võivad tema meelde tulvata väga kiiresti. Inimene võib näha tosinat või rohkemat stseeni.

See ei ole nii sage kui traditsioonilised meenutused või juturaamat, kuid mingil põhjusel seda siiski esineb. Inimesed saavad kogetut analüüsida. Peagi hakkab üha rohkem stseene ja killukesi mõnest eelmisest elust nende teadvusesse tungima. Üks eelmine elu võib hakata domineerima ja varsti nähakse seda tervikuna.

Inimesed, kes meenutavad oma eelmisi elusid, kogevad neid sündmusi kahel erineval moel. Mõned inimesed näevad lihtsalt stseene lahti rullumas, olles toimuva suhtes vaatlejad. Nad jälgivad eelmist elu, nagu vaataksid filmi või telesaadet.

Teised kogevad oma eelmisi elusid vahetumalt. Kui eelmise elu sündmused hakkavad lahti rulluma, muutuvad inimesed osaks toimuvast. Nad on nagu tegelased näitemängus. Nad on toimuvas osalised ja tunnevad kõiki eelmise eluga seotud emotsioone. Nende inimeste jaoks on see väga reaalne. See võib olla küllatki traumeeriv. Nad võtavad omaks kogu valu, kurbuse, rõõmu ja teised emotsioonid. Nende eelmise elu surm võib olla katsumus, aga mitte alati. Mõnel juhul inimesed lihtsalt hõljuvad kehast välja ja jälgivad lõpuhetki ülalt. See ei pea alati olema häiriv sündmus.

Mis ka ei toimuks, need mälestused eelmisest elust võimaldavad hingel terveneda. See kogemus võib tuua sisemise rahu. Inimhing talletab mälestusi, emotsioone ja valu eelmistest eludest. Eelmisi elusid meenutades või uuesti läbi elades saab hing need negatiivsed emotsioonid ja valu vabaks lasta ning hakata tervenema. Nii füüsiline keha kui ka inimese hing võivad saada emotsionaalseid ja füüsilisi traumasid. Hingel on vaja terveneda samamoodi nagu kehal.

 

Eelmise elu äratundmine

Sageli öeldakse, et silmad on hinge aknad. See on tõsi, eriti kui tegemist on taaskehastumisega. Kohe ma selgitan. Inimese silmad on need, mis sind köidavad. Mingil tasandil tunned sa ära inimese teisest elust. Mõne inimesega tekib sul kohe lähedane suhe ja kuigi sa alles kohtusid temaga, tundub sulle, nagu tunneksid teda kogu elu.

Mõned teist võivad olla tundnud kohest vastumeelsust inimese suhtes, keda alles kohtasid. On võimalik, et sa tunned seda inimest eelmisest elust. Võib-olla kohtles ta sind eelmises elus halvasti. Võib-olla sa ei mäleta seda eelmist elu, kuid sinu hing tunneb teise hinge ära hingelisel või vaimsel tasandil. Jällegi võivad võtmeks olla silmad. Kui sa vaatad sellele inimesele silma, võib see emotsioonid valla päästa.

 

      Korduv eelmise elu unenägu

Mul oli klient, kes tuli minu vastuvõtule korduva unenäo pärast, mida oli näinud palju aastaid. Naine rääkis, et unenäos seisis ta armsas aias ja silmitses suurt valget kahekorruselist maja. Maja tundus talle väga tuttavana ja ta tundis end selles unenäos mugavalt. Ta oli näinud, kuidas maja esiuksest sisse astus. Majas sees uuris ta iga tuba ja vaatas sisustust. Minu kliendile tundus, et mööbel, pildid ja muud esemed olid pärit 1800. aastatest. Oma meeles tundis ta, kuidas puudutab paljusid esemeid tubades. Edasi uurides jõudis ta lõpuks alati teise korruse magamistuppa. Siin silmitses ta suurt voodit, patju ja kardinaid. Ta tundis, et see on tema magamistuba.

See unenägu oli iga kord samasugune. Me rääkisime sellest korduvast unenäost. Ma ütlesin talle, et see on arvatavasti meenutus eelmisest elust. Kui ma viisin ta tagasi eelmisse ellu, jõudis ta 1870. aastate Inglismaale. Muidugi nägi ta valget kahekorruselist maja. Minu klient suutis ära tunda, et selles elus oli ta naine ja õnnelikus abielus.

Hiljem mõtiskles ta selle eelmise elu üle ja taipas, et korduv unenägu oli meenutus eelmisest elust, mis püüdis pinnale tõusta. Kõik oli tema jaoks arusaadav.

Aastate jooksul on paljud minu kliendid kogenud sarnaseid sündmusi. Nüüd saavad nad kõik aru, et nägid osa oma eelmisest elust.

 

Tulevase elu progressioon

Kui sa uurid oma eelmisi elusid, saad minna ajas tagasi ja eelmise elu uuesti läbi elada. Igavese hingena on sul ka võime saada nägemusi võimalikest tulevastest sündmustest. Mõnikord viidatakse sellele kui tulevase elu progressioonile. Sa lihtsalt liigud ettepoole sündmuste juurde, mis hakkavad toimuma selles, aga võib-olla mõnes tulevases elus.

Sa võid arendada ka võimet keskenduda mediteerides tulevikustseenidele. See võib toimuda isegi une ajal. Luba endal eksperimenteerida lisaks minevikule ka tulevase elu progressioonidega.

Oma eelmisi elusid uurides avastad sa enda kohta palju uut. Sa saad aru, kes oled, kust tulid, ja mis kõige tähtsam, miks sa oled siin Maa peal sellel olulisel ajal. Peagi meenuvad sulle paljud eelmised elud ja sinu vaimsed anded ja psüühilised võimed arenevad või suurenevad, kui kasutad selles raamatus esitatud tehnikaid. Minevikku uurides muudad sa olevikku ja lood endale parema ja helgema tuleviku.

Luba oma hingel olla vaba, tunda igavest energiat, mis sisimas voolab. Avasta oma eelmised elud ja tunnusta tulevikku. Ma soovin teile kõigile parimat teie vaimsel rännakul!

 

www.suurpuu.ee