Sisukord

 

 

Aeg  11

Afirmatsioonid  12

Aids   13

Ainulaadsus  14

Ajastute muutus  15

Alateadvus   16

Andestamine  17

Andmine ja saamine  18

Armastus  19

Armastus, tingimusteta  20

Arusaamine  21

Arved  22

Auto  23

Autoriteet  24

 

Edu  25

Eelarvamused    26

Eesmärk täna    27

Eesmärk  28

Energia  29

Enese armastamine    30     

Enesega rääkimine  31

Haigus  32

Harjumustest vabanemine  33

Heakskiit  34

Hirm  35

Hoolitsejad  36

Horisondi laiendamine  37

Huumor  38

 

Ilu  39

Immuunsussüsteem  40

Isiksus  41

 

Jumal  42

Jumalik juhtimine  43

Jõud  44

 

Kannatlikkus    45

Kaotused  46

Keelepeks  47

Keha    48

Kirurgia    49

Kodu  50

Kontroll  51

Kord  52

Kriitika  53

Kurjategijad  54

Küllaldaselt kõigi jaoks  55

Küllus  56

 

Lapsed  57

Laste väärkohtlemine  58

Lein  59

Loovus  60

 

Majapidamine  61

Manipuleerimine  62

Mediteerimine  63

Meelepaha   64

Mõtlemise muutmine  65

Mõtted  66

 

Naised omavahel  67

Nemad  68

Noorukiiga   69

Nälg  70

 

Ootused  71

Otsustamine  72

 

Parandamaks elu  73

Peavalud  74

Perekond  75

Planeedi tervendamine  76

Planeet Maa  77

Pälvimine  78

Pühad  79

 

Raha  80

Rahaasjad  81

Rahamured  82

Raha kasutamine  83

Rahu  84

Reisimine  85

Religioon  86

 

Seedimine  87

Seks, mis on turvaline  88

Seksuaalsus  89

Selgus  90

Sissetulek  91

Suhted  92

Suhtlemine  93

Surm  94

Sõltuvus    95

Sõnad  96

Süütunne  97

 

Tagasilükkamine  98

Takistused  99

Teadvus  100

Tegevus   101

Terror  102

Tervenemine   103

Toit  104

Toitumine   105

Tugi  106

Tugigrupid   107

Tunded  108

Tunne, et oled eksinud  109

Täiuslik kord  110

Täiuslikkus  111

Täiustumine  112

Töö  113

Töötamine    114

 

Unenäod  115

Usaldus  116

Uudised   117

Uued väljakutsed    118

 

Vaimne kasvamine  119

Vaimsed seadused  120

Valgustatus  121

Valik  122

Valikuvabadus  123

Valu  124

Vanad lindid  125

Vanadusaastad  126

Vanemad  127

Vanus  128

Vastutus  129

Vead  130

Võrdlemised  131

Vägivald  132

Väärikus  133

 

Õppetükid    134

 

Äri  135

 

Ühiskond    136

Ülim heaolu  137

 

 

 

 

Sissejuhatus

 

 

See raamat on kirjutatud, et äratada meis loovat mõtlemist. Ta pakub meile võimaluse oma kogemusi teise nurga alt vaadata. Siia maailma tulles on meie mõistus täiesti puhas ja selge ning täielikus seoses meie sisemise tarkusega. Suureks kasvades kogume me end ümbritsevatelt täiskasvanutelt hirmusid ja piiranguid. Selleks ajaks, kui täiskasvanuks saame, on meil juba arvukalt negatiivseid tõekspidamisi, millest me isegi teadlikud pole. Ning neile vääraile tõekspidamistele kipume me oma elu ja kogemusi rajama.

Käesolevat raamatut lugedes võid sattuda seisukohtadele, millega sa ei saa nõustuda, sest need käivad sinu tõekspidamiste vastu. Sellest pole midagi. Ma nimetaksin seda „õrritamiseks”. Sa ei pea minuga kõiges nõustuma. Kuid palun mõtle selle üle, mida ja miks sa usud. Nii me areneme ja muutume.

Kui mina oma teekonda alustasin, oli mul kombeks vastu vaielda paljudele metafüüsilistele seisukohtadele, mida kuulsin. Mida rohkem ma süvenesin oma hoiakutesse selliste uute ideede suhtes, seda selgemini märkasin, et paljud minu tõekspidamised on otseselt seotud ebaõnnega minu elus. Kui ma neist vanadest negatiivsetest seisukohtadest lahti saama hakkasin, muutus ka mu elu paremaks.

Ava see raamat ükskõik kust. Tee seda hea meelega. Sõnum, mille leiad, sobib sel hetkel sinu jaoks ideaalselt. See võib kinnitada su usku või sellele risti vastu rääkida. Kõik see on osa arenguprotsessist. Sinuga on kõik hästi. Kõik on korras.

 

 

AEG

 

Minu käsutuses on kogu maailma aeg.

Aeg on just see, mida ma temast teen. Kui ma otsustan tormata, siis aeg kiireneb ning mul ei jätku teda. Kui ma otsustan uskuda, et mul on alati piisavalt aega oma asjade toimetamiseks, siis aja kulg aeglustub ning ma saan korda saata kõik, mida planeerinud olen. Kui ma leian end liiklusummikust, siis kinnitan endale viivitamatult, et kõik juhid teevad endast oleneva, et võimalikult kiiresti pärale jõuda. Ma hingan sügavalt sisse ja õnnistan teisi juhte armastusega ning tean, et jõuan oma sihtpunkti õigel ajal. Kui me näeme, kuidas iga asi õnnestub, ei leia me end kunagi tormamas ega midagi edasi lükkamas. Me oleme õigel ajal õiges kohas ja kõik on kõige paremas korras.

 

Ma ei kiirusta kunagi, sest mul on aega terve elu.

 

 

AFIRMATSIOONID

 

Alguses on sõna.

Iga mõte, mis mu peas keerleb, ja iga lause, mille ma välja ütlen, kujutab endast afirmatsiooni. See võib olla kas positiivne või negatiivne. Positiivsed afirmatsioonid toovad endaga positiivseid kogemusi ja negatiivsed afirmatsioonid negatiivseid kogemusi. Mulda istutatud tomatiseemnest saab ainult tomat kasvada. Tammetõrust saab ainult tammepuu sirguda. Kutsikast saab ainult koer kasvada. Kui me enda ja oma elu kohta pidevalt negatiivseid seisukohti korrutame, tekitame ainult negatiivseid kogemusi juurde. Nüüd loobun ma oma perekondlikust harjumusest vaadata elu selle halvast küljest. Rääkimine ainult kõigest sellest heast, mida ma oma ellu ootan, saab minu uueks positiivseks harjumuseks. Siis kohtan ainult head.

 

Ma kasutan oma afirmatsioone mõistlikult.

 

 

AIDS

 

Ka see läheb mööda ning ka sellest on meie arengule kasu.

Meie elu kujutab sõna otseses mõttes kaardistamata vetel seilamist. Ning kõik asjaosalised püüavad endast sel hetkel ajas ja ruumis olevate teadmiste ja arusaamiste kohaselt parima anda. Ole enda üle uhke, kui suutsid teha enamat, kui algul arvasid. Hoia meeles, et kusagil sellel planeedil on keegi, kes on tervendatud viimasest kui ühest tõvest, mida me oleme olnud suutelised põhjustama. Sellel peab olema tervendav seletus. Ei ole oluline, mis keeles sa räägid. Armastus suhtleb meie kõigiga südame kaudu. Veeda iga päev mõni hetk vaikuses ning tunneta, kuidas sinu südamest lähtuv armastus läbib su käed ja jalad ning kõik su keha organid. Armastus on tervendav vägi. Armastus avab kõik uksed. Armastus on Universaalne Vägi, mis on meid alati valmis aitama saada üle kõigist eluraskustest. Ava oma süda. Lase armastusel voolata. Tunneta oma Ühtsust selle Väega, mis on sind loonud.

 

Hoolimata sellest, mis raskused mind tabavad, ma tean, et mind armastatakse.

 

 

AINULAADSUS

Ma olen ainulaadne ja seda on ka kõik teised.

Vaimult oleme me kõik Ühtsed. Kuid minu nägu on Jumala näo unikaalne ning eriline väljendus. Meile sinuga ei ole määratud ühesugused olla. Kuigi paljud inimesed seavad oma elu selle järgi, mida naabrid neist arvavad, võin mina järgida oma südant ning jätta naabritele vabaduse mõelda, mida nad tahavad. Mulle ei ole antud liiga palju ega ka liiga vähe ja ma ei pea kellelegi midagi tõestama. Ma olen otsustanud suhtuda enesesse lugupidamise ja armastusega nagu Elu Jumalikku, Imetabasesse Väljendusse, kes ma ju olengi. Olla mina ise on ju nii ergutav! Ma järgin oma sisemist tähte ning säran ja sädelen oma ainulaadsel viisil. Ma armastan elu!

 

Ainulaadsus välistab võistlus- ja võrdlusmomendid.

 

 

 

AJASTUTE MUUTUS

Ma muutun meeleldi.

Me elame üleminekuajastul. See on aeg, mil loobutakse oma vanadest tõekspidamistest ning õpitakse uusi. Üksindus, viha, eraldatus, hirm ja valu on kõik iganenud hirmusündroomi osad ja see on üks asi, millest me lahti saada tahame. Me tahame liikuda hirmust armastusse. Kalade ajastul jõudsime endani väljastpoolt ning otsisime teisi inimesi, kes meid päästaksid. Veevalaja ajastul, kuhu me sisenemas oleme, hakkavad inimesed enese sisse vaatama ning avastavad, et jõud end päästa on neil endil olemas. See on imepärane ning vabastav avastus. Osa inimesi tunneb hirmu, sest see tundub neile väga vastutusrikas, kuid tegelikult on see meie võime elule reageerida, mitte ohvri kombel, vaid viisil, mis meile jõudu annab. On suurepärane tunda, et sa ei sõltu kellegi teise armust, ja teada, et sinu enda sees peituvad tohutud võimed oma ellu positiivsete muutuste toomiseks.

 

Ma elan kõige imelisemal üleminekuajal ning naudin selle iga hetke.

 

 

ALATEADVUS

Ma programmeerin oma alateadvust armastavate sõnumitega.

Minu alateadvus on informatsiooni hoidla. See registreerib kõik, mida ma mõtlen või ütlen. Kui ma talletan negatiivset, saan ma negatiivset ka ammutada. Kui ma talletan positiivse, saan ma positiivset ka ammutada. Sellepärast otsustan ma teadlikult toita seda positiivsete, armastavate ja meeliülendavate sõnumitega, mis mulle kasulikke kogemusi pakuvad. Nüüdsest vabastan ma iga mõtte, idee või tõekspidamise, mis mulle piiranguid seab. Ma programmeerin oma alateadvuse ümber uute arusaamadega, mis toovad mu ellu kõige imelisemaid, viljakamaid ja rõõmustavamaid sündmusi.

 

Ma võtan teadlikult ühendust oma meele alateadvusliku osaga.

 

 

 

ANDESTAMINE

Ma olen alati valmis andestama.

Mulle meeldib vabadus, mida tunnen, kui heidan endalt kritiseerimise, hirmu, süütunde, vimma ja häbitunde taaga. Siis olen ma võimeline andestama endale ja teistele. Nii saame me ennast vabastada. Ma andestan end ümbritsevatele inimestele hea meelega kõik vanad asjad. Ma ei taha enam kauem minevikus elada. Ma andestan ka endale, et olen seda vana taaka nii kaua endas kandnud. Ma annan endale andeks, et ei ole osanud ennast ega teisi armastada. Iga inimene vastutab oma käitumise eest ja vastavalt tema käitumisele kohtleb teda ka elu. Seetõttu ei ole mul mingit vajadust kedagi karistada. Me kõik, mina kaasa arvatud, allume omaenda teadvuse seadustele. Ma tegelen oma asjadega ja puhastan oma mõistuses need alad, kus midagi andestamata on, ning avan need armastusele. Siis olen ma tervenenud.

 

Andestamine on tervendav abinõu, mille ma endaga kõikjale kaasa võtan.

 

 

ANDMINE JA SAAMINE

 Kingitusi jagades ja vastu võttes olen alati suuremeelne.

Austamine ja aktsepteerimine toimivad igal momendil imesid ligitõmbavate võimsate magnetitena. Kui keegi mind kiidab, ilmub mu näole naeratus ja ma tänan teda. Komplimendid on kingitused, mis tekitavad heaolu. Ma olen õppinud neid väärikalt hindama. Tänane päev on pühalik kingitus Elult. Ma sirutan käed laiali, et võtta vastu kogu heaolu, mida Kõiksus tänasel päeval pakub. Ma saan selle vastu võtta igal ajal — päeval ja öösel. Ma tean, et elus on hetki, mil Kõiksus teeb mulle kingituse ja ma ei ole võimeline midagi vastu pakkuma. Ma võin meenutada paljusid inimesi, kes on mind kunagi tõelises hädas aidanud, ehkki ma pole saanud neile midagi vastutasuks pakkuda. Edaspidi olen jälle mina saanud teisi aidata ja just nii ongi elu seatud. Ma tunnen selle külluse üle rõõmu, mis mind siin ja praegu ümbritseb.

 

Mul on alati midagi, mida puhtast südamest Elule pakkuda, ja Elul on alati midagi toredat minu jaoks.

 

 

ARMASTUS

Ma olen armastust kiirgav olend.

Sügaval minu olemuse keskmes on ammendamatu armastuse allikas. See ei saa kunagi tühjaks. Ma ei suuda seda kuidagi selle elu jooksul ära kasutada. Järelikult ei ole mul vajadust sellega koonerdada. Ma saan oma armastust alati jagada. Armastus on väga nakkava iseloomuga. Kui ma oma armastust välja jagan, saan ma selle mitmekordselt tagasi. Mida rohkem armastust ma jagan, seda rohkem mul seda on. Ma olen siia maailma tulnud armastuse jagajaks. Ma saabusin täis armastust. Ja kuigi ma kogu elu armastust jagan, lahkun siit maailmast ikkagi, süda täis rikkust ja õnne. Kui ma ihkan rohkem armastust, pean vaid rohkem seda jagama. On armastus ja olen mina.

 

Ma rõõmustan selle armastuse üle, mida mul jagada on.

 

 

ARMASTUS, TINGIMUSTETA

See armastus, mida ma pakun, on armastus, mida ma saan.

Kui ma armastan ja võtan ennast täpselt sellisena, nagu ma praegusel hetkel ja siin olen, koos oma kõikide niinimetatud vigade ja puudustega, on mul kergem ka sind samamoodi aktsepteerida. Kui ma sean oma armastusele mingid tingimused, ükskõik kas enda või kellegi teise suhtes, siis ei armasta ma vabana. „Ma armastan sind, kui...” ei ole armastus, see on soov kontrollida. Järelikult proovin ma vabaneda oma vajadusest teisi kontrollida ning lasen neil olla need, kes nad on. Ma näen, kuidas me kõik oma teedel võitleme, õppides oma sisemuses rahu looma, andes endast parima oma praeguse arusaamise, teadmiste ja taiplikkuse kohaselt. Kui paljud meist avaksid oma meele, et rakendada end tingimusteta armastuse tasandil, siis astuksime me uuele vaimse jõu tasandile, mis meid ootamas on. Ma näen, kuidas planeeti katab hea tahte tekk, mis aitab meid vabaneda hirmudest ja liikuda armastuse poole.

 

Aktsepteeri end ühe päeva jooksul täielikult ning vaata, mis see endaga kaasa toob.

 

 

ARUSAAMINE

Ma kasvatan pidevalt oma arusaamist.

Ma olen õppimisvõimeline. Iga päev avan ma oma meele veidi enam sisimale Jumalikule Tarkusele. Ma olen rõõmus, et elan, ning väga tänulik kõige hea eest, mis mulle osaks on saanud. Elu tähendab minu jaoks eneseharimist. Iga päev hoian ma oma mõistuse ja südame lapse kombel avatuna ja avastan uusi arusaamasid, uusi inimesi, uusi vaatenurki ja uusi teid end ümbritseva ja oma sisemuses toimuva suhtes. Mu inimlik mõistus ei pruugi kohe kõigest aru saada. Arusaamine näib nõudvat palju armastust ja kannatlikkust. Minu uued vaimsed oskused aitavad mind väga palju muutustes, mis selles planeedil Maa asuvas imepärases elukoolis aset leiavad.

 

Mida rohkem mu arusaamine suureneb, seda enam avardub mu maailm.

 

 

ARVED

Mul on kerge ilma võlgadeta elada.

See vägi, mis on meid loonud, on meie jaoks kõik valmis pannud. Kas me selle ära teenime ja omaks võtame, sõltub ainult meist endist. See, mis meil praegu on, on see, mille oleme omaks võtnud. Kui me ihkame midagi muud või enamat või vähemat, siis ainuüksi kurtmisest ei piisa. Midagi muud võime me saavutada ainult oma teadvust avardades. Võta kõik oma arved armastusega vastu ning rõõmusta iga tšeki üle, mille väljastad, teades, et see, mille sa välja annad, tuleb sulle mitmekordselt tagasi. Hakka sellistesse asjadesse positiivselt suhtuma. Arved on tegelikult suurepärased nähtused. Nad tähendavad, et keegi on sind piisavalt usaldanud ning pakkunud sulle oma teenust või kaupa, teades, et sa oled võimeline selle eest tasuma.

 

Minu arved on kinnitus minu maksujõulisusest.