Sisukord

 

      

 

 

Sissejuhatus . . . 9

1. peatükk. Töö inglitega . . . 13

2. peatükk. Inglitega kontakteerumine . . . 19

3. peatükk. Inglite sõnumite vastuvõtmine . . . 33

4. peatükk. Kaitseinglid . . . 39

5. peatükk. Sinu kaitseingli värvid . . . 47

6. peatükk. Inglite hierarhiad . . . 59

7. peatükk. Seeravid: tervendamine katastroofiolukordades . . . 69

8. peatükk. Keerubid: kaitse kurjuse vastu . . . 75

9. peatükk. Keerubid: positiivse energia omandamine ja tasakaalu leidmine . . . 79

10. peatükk. Trooniinglid: abi suhteprobleemide  ja üksilduse korral . . . 85

11. peatükk. Üleminglid: seesmise tarkuseni jõudmine . . . 91

12. peatükk. Vooruseinglid: abi keskkonnaprobleemide korral . . . 99

13. peatükk. Vooruseinglid: rahu ja harmoonia toomine maailma . . . 107

14. peatükk. Väeinglid: kurjusega võitlemine . . . 111 

15. peatükk. Väeinglid: negatiivsusest põhjustatud tõkete eemaldamine . . . 117

16. peatükk. Valitsusinglid: ohustatud liikide aitamine . . . 125

17. peatükk. Valitsusinglid: inimõiguste edendamine  ja diskrimineerimise lõpetamine . . . 129

18. peatükk. Valitsusinglid: positiivse energia toomine küladesse ja linnadesse . . . 135

19. peatükk. Peaingel Miikael: nõrkade kaitsmine ja ebaõiglusega võitlemine . . . 141

20. peatükk. Peaingel Raafael: tervendamine haigustest . . . 147

21. peatükk. Peaingel Uuriel: elule suuna leidmine  ja oma unistuste järgimine . . . 157

22. peatükk. Peaingel Gabriel: tugi suurtes elumuutustes . . . 165

23. peatükk. Peaingel Gabriel: tervendamine ärevushäirest . . . 169

24. peatükk. Peaingel Kamael: abi vaimsel teekonnal . . . 177

25. peatükk. Peaingel Kamael: külluse ja jõukuse ligimeelitamine . . . 181

26. peatükk. Peaingel Jofiel: loova inspiratsiooni leidmine . . . 185

27. peatükk. Peaingel Jofiel: tervenemine depressioonist . . . 191

28. peatükk. Peaingel Raguel: enesekindluse saavutamine . . . 199

29. peatükk. Inglid: isikliku abi otsimine ja armastuse saatmine maailmale . . . 207

30. peatükk. Mõtisklusi . . . 213

Tervendamine koos inglitega             

Lühiülevaade . . . 215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sissejuhatus

 

 

 

 

 

 

Saades teadlikumaks inglite mõjust meie igapäevaelus, saame teadlikumaks oma vaimsest minast, osakesest endast, mis toob meile rõõmu ja rahu, kuna ühendab meid taevaga. See võib tuua soovide täitumise, igatsetud meelerahu ja mõistmise, et materiaalsed asjad ei saa täita maiste ihade ja taevaste rõõmude vahelist tühimikku.

Igapäevased meditatsioonid, mida käesolevas raamatus kirjeldatakse, aitavad sul oma elu inglite energiale häälestada. See on eriline energia, mis suudab inspireerida ja imesid teha, et muuta su elu õnnelikumaks ja rõõmsamaks, sest inglite rolliks ju ongi inimeste toetamine nende maise elu katsumustes ja kannatustes.

Töö inglitega toob su ellu rõõmu ja avab armastuse uue dimensiooni. Meditatsioonid on koostatud selliselt, et need tooksid ellu vajalikku tervenemist, lohutust ja inspiratsiooni, tervendaksid keskkonda ja aitaksid süvitsi kaasa isiklikule paranemisele. Töö inglitega viib sind sügavama enesetundmiseni ja kogu inimkonna vaimse loomuse mõistmiseni.

Inglid esinevad kõikides maailma suurimates religioonides. See annab teemale “religioosse” varjundi, mis võib mõnele inimesele eemalepeletavalt mõjuda. Kuid inglitel ei ole religiooni. Nende armastust ja juhatust jätkub igale inimolendile, olenemata tema religioossetest veendumustest. Selleks, et inglitega töötada, ei pea tunnistama kindlat usundit – kõik võivad tajuda nende pehmet puudutust ja kuulda nende tarkusesõnu. Igaüks meist võib saada inglitelt sõnumeid ja kogeda oma elus nende tervendavat jõudu. Lihtsuse ja selguse huvides kasutasin käesolevas raamatus kõrgematest jõududest kõneldes sõna “jumalik”, kuid sa võid selle asendada endale sobivama sõnaga, kui inglitega koostööd tegema asud.

Inglid on Jumala sõnumitoojad – nende sõnumid on mõeldud igale Maal elavale inimesele ning need on täidetud armastuse ja rõõmuga, sest inglid soovivad, et saaksime taevastest rõõmudest aimu juba maises elus.

Meie ettekujutust inglitest on tugevalt mõjutanud renessansiajastu kunstnikud, kes maalisid võimsaid, uhkete tiibadega olendeid, omistades neile võime taeva ja maa vahel lennata. See jätab mulje, et taevas on meist kaugel eemal ning inglitel tuleb lennata pikki vahemaid, et meieni jõuda.

See ei ole päriselt nii, sest inglid eksisteerivad eeterlikel tasanditel, elusfääris, mis on meie omale väga lähedal – nii mõnedki ütleksid, et see on meie maailmaga läbipõimunud. Inglid toovad meieni tõe, et taevas ei ole mingi kauge koht, kuhu võib jõuda hea käitumise ja õigete usuliste veendumuste korral, vaid pigem meeleseisund meis endis. Tõsi on see, et inglid toovad meid läbi elukatsumuste, et tõuseksime elu argitasandist kõrgemale ning omandaksime teistsuguse vaate elule.

Inglitel ei ole kindlat kuju nagu inimolenditel – nad koosnevad energiast ja vibreerivad palju kõrgemal tasandil kui meie. Nende valgus on puhta energia ja armastuse valgus. See ei tähenda, et inglid on haprad ja õrnad. Nad on väga tugevad ja võimsad olendid, kellel on võime ennast meie maailmas ilmutada, kui vaja.

Maailmas on talletatud palju kogemusi kohtumistest inglitega, eriti viimase saja aasta kestel, kuna inimkond on liikunud uude, Veevalaja ajastusse ning inimeste teadvus on avardunud, mille tulemuseks on sügavam mõistmine ja teadlikkus inglite maailmast. Tänu teadvuse avardumisele on inglid saanud meile lähemale tulla, et tuua meieni oma jumaliku armastuse ja toetuse sõnum, mis aitab meid meie muredes ja toob meie elu pimedatesse hetkedesse valgust.

Olen inglitega töötanud palju aastaid ning näinud võluväge ja imesid, mida nad inimese ellu tuua võivad. Töö inglitega on minu elu rõõmutoovaim osa, mis on täitnud mu hinge rahuloluga ning aidanud mul kõige kaunimal viisil vaimselt kasvada. Töö inglitega toob sulle suurt rõõmu ja rahulolu isiklike saavutuste üle. Inglid avavad meile meie tõelise potentsiaali ning näitavad kätte maagilise teeraja, mida mööda elus sammuda – raja, kus sind kõikidel eluhetkedel saadavad inglid.

 

 

 

 

 

 

 

1. peatükk

 

 

 

Töö inglitega

 

 

 

Koostöö inglitega ei ole midagi müstilist, sest nad on meie kõrval iga päev ja iga hetk ning meie aitamine teeb neile ainult rõõmu. Tegelikult aitavad nad meid kogu aeg, abi palumatagi, kuid me ei märka seda tavaliselt ja seostame häid sündmusi lihtsalt “vedamisega”. Kui keskenduda kindlale probleemile ja suunata oma abipalve selleks sobivale inglile, võime temalt saada võimsat abi ja juhatust. Sinu aktiivne osalus tervenemisprotsessis lubab inglitel oma pingutusi täpsemalt ja võimsamalt koordineerida. Inglid toovad meie ellu maagiat ja võivad teha imesid, parandades seda, mis on viltu läinud. Nad suudavad meid välja aidata kõige raskematest olukordadest ning asendada stressi ja disharmoonia tervenemise ja harmooniaga. Nad toovad lohutust kurbadele ja ülendavad meie hinge oma tingimusteta armastusega, vaatamata sellele, kui palju vigu me enda hinnangul oma elus teinud oleme. Nad on alati meie kõrval, et anda meile abi ja inspiratsiooni, kui seda vajame.

Koostöö inimestega, et tuua maailma jumalikku armastust ja tarkust, pakub inglitele erilist rõõmu. Inglite sooviks on inimestega sel viisil töötada. Nende tervendav jõud aitab leevendada eluraskusi ja tuua tervenemist kõikjale, kus valitsevad mured, konfliktid ja meeleheide.

Ennast inglite energiale häälestades saame neid omalt poolt aidata, sest nende jõud on eeterlikel tasanditel, meie aga saame olla vahelüliks eeterliku maailma ja tihedama mateeriaga Maa vahel.

Me saame olla abiks inglite valguse suunamisel kõikjale, kus seda vajatakse, ning anda sellega valgusele suurema jõu. Meie elueesmärgiks on koostöö inglitega ja nende abistamine jumaliku armastuse ja tarkuse vahendamisel kogu inimkonnale. See on töö, mida meie hing igatseb ning mis täidab meid suurima rahulolu ja rõõmuga.

Milline mure meil ka poleks ning ükskõik kui suure ja raskena see ka ei tunduks, inglid suudavad anda meile võime sellega tegelemiseks ja eluga edasi minemiseks. Inglite abiga võib leida hõlpsasti lahendusi ka ületamatuina näivatele probleemidele. Nende pehme toetav puudutus ja tarkusesõnad annavad inspiratsiooni ja ülendavad hinge, kui tunneme end nõrkenult ja maad ligi surutuna. Kui olukord näib lootusetult raske, aitavad inglid meil taastada kontrolli oma elu üle ja raskused hõlpsasti ületada.

Ükskõik kuidas me endale ingleid ka ette ei kujutaks, nad vahendavad alati positiivseid energiaid ning nende olemasolu ainsaks eesmärgiks on Maa, inimkonna ja kõikide elavate olendite heaolu. Teadvustades nende olemasolu ja tunnustades tööd, mida nad inimkonna heaks teevad, avame uksed imelisele loovale suhtele, mis toob meie ellu sügava õnne- ja rahulolutunde. Inglid töötavad väsimatult ja varjatult kõikjal, kus on võimust võtnud disharmoonia – olgu isiklikul või globaalsel tasandil –, ning nad saadavad meile pidevalt juhiseid, mis võimaldavad õnnelikku ja rahuldustpakkuvat elu. Paraku oleme sageli oma meele materiaalse maailma murede ja toimetustega hõivanud ja tähelepanu hajutanud ega suuda inglite kohalolu ja nõuandeid tajuda. Kui me oma ego “välja lülitame” ja lubame oma vaimsel minal inglitega ühendust võtta, võime jõuda hämmastavate ja elumuutvate tulemusteni.

Teadmine, et me võime igas olukorras loota inglite abile, annab lisajõudu, sest me avame kanali, millesse saab voolata inglite vägi. Inglite kui sõnumitoojate eesmärk on avaldada kõigile meile tõde, et me oleme täiuslikud ja võimsad olendid ning et elus ei pea midagi kartma, sest me saame igal eluhetkel inglitelt jumalikku juhatust ja tuge. Inglid näevad inimkonda kaunite vaimsete olenditena ega mõista meie üle kohut. Nad saavad aru, kui karm on materiaalne maailm ja kui kerge on igapäevaeluga toime tulla püüdes negatiivseks muutuda. Selline on sõnum, mille inglid toovad; nende armastus, juhatus ja tugi on Jumala armastus, juhatus ja tugi.

Inglid soovivad, et näeksime neid sõpradena, kes ei arvusta meid meie eksimuste ja nõrkuste pärast ning on alati valmis meid arenguteel aitama. Nende võlujõud suudab meie unistused tõeks ja elu õnnelikumaks muuta. See on imeline tõsiasi, mida võiksime oma  igapäevaelus alati meeles pidada. Inglite sõnumid on alati inspireerivad, positiivsed ja lootusest täidetud. Inglite tervendav jõud töötab meie emotsionaalse ja vaimse kehaga, andes meile sügavama mõistmise enda vaimsest minast.

Aidates meil oma vaimse minaga ühendust leida, toovad inglid meile sügava rahu ja teadmise, et meie elus on kõik hästi.

Inglite tervendav jõud viib meid kokku kõrgema minaga (mis vastandub argielu madalamale minale), meie tõelise olemusega, milles peituvad kõik vastused elulistele küsimustele. Kõrgem mina teab kõiki saladusi meie tõelisest eluteest – rajast, mis viib meid õnne ja rõõmuni. Inglid suudavad meie seesmise mina saladusi avada, sest nad teavad meist kõike – nii head kui ka halba – ning tunnevad teed, mida mööda peaksime liikuma, et jõuda jumaliku rõõmuni.

Inglid tunnevad sinu tõelist mina paremini kui sa ise ning mõistavad sinu hirme ja usalduse puudumist, mis võivad halvale teele viia. Inglid juhivad su negatiivsetest mõtte- ja käitumismustritest õrnalt eemale ja asetavad kokkupuutesse tõelise, positiivse minaga, mis suudab sind õnnelikul elurajal hoida.

Inglitega töötamisel on tähtis meeles pidada, et nad ei saa meie karmasse sekkuda, kuid suudavad kindlasti meie muresid kergendada ja vaevu vähendada. Karma on põhjuse ja tagajärje seadus, mis tähendab, et me lõikame seda, mida külvasime. Meie karma annab meile võimalusi õppida ja kasvada ning samamoodi, nagu negatiivne karma, on olemas ka hea ja positiivne karma. Inglitega koos töötades ja lubades neil oma ellu armastust ja tarkust tuua, võime muuta negatiivse karma positiivseteks võimalusteks – inglid on alati meiega, et aidata meil oma probleemidest jagu saada.

Kui sul on rasked ajad või sa seisad silmitsi lahendamatuna näiva probleemiga, siis tea, et on olemas ingel, kes sind selles olukorras aitab. Töötades koos inglitega, suudad sa oma muredest hõlpsasti üle saada. Karma-seadus ei ole negatiivne ning mitte ühelgi juhul ei tohiks seda näha karistamisena kunagiste nn pattude eest. Me tegutseme alati nii, nagu meie võimed ja teadmised antud hetkel lubavad, ning karmaseadus aitab meil paremini iseennast mõista ja vaimselt kasvada.

Meditatsioonid, mida käesolevas raamatus kirjeldatakse, toovad inglid sinu kõrvale – jagama sinuga oma tarkust ja tervendavat armastust, viies sind kõige üllatavamate tulemusteni. Ükskõik kui raske probleemi ees sa ka ei seisaks, tea, et sind on ootamas ingel, kes valab su hingehaavadele palsamit, toob su ellu inspiratsiooni ja tõstab su taas jalule. Ükskõik kui suur on su mure, inglid on alati valmis sind oma armastuse ja valguse tiibadesse mähkima, sind lohutama ja su südamesse tervendavat rõõmu tooma. Alati, kui ma tunnen ärevust või muret, kujutlen, kuidas mu kaitseingel oma tiivad üle minu laotab – mul hakkab kohe kergem ning ma võin peaaegu kõrvadega kuulda tarkusesõnu, mida ingel minu olukorda tundes mulle ütleb. Raamatus kirjeldatud igapäevased meditatsioonid aitavad sul oma argielus inglite energiale häälestuda. See on kaunis ja imeline energia, mis sind inspireerib ja imesid teeb, muutes su elu rõõmsamaks ja õnnelikumaks.

Alustamaks imelist ja loovat teekonda koos inglitega, ei vaja sa rohkem kui kümmet minutit päevas, et pühenduda nendega kontakti leidmisele ja suhtlemisele. Naudi seda tegevust, sest inglite sooviks on oma tervendava väe ja juhendamisega igale Maal elavale hingele õnne ja rõõmu tuua.

 

 

 

 

 

 

2. peatükk

 

 

 

Inglitega kontakteerumine

 

 

 

Ingliga ühenduse võtmiseks tuleb sul teda vaimusilmas ette kujutada või tema nime lausuda ning ta ilmubki su kõrvale, et mure ära kuulata ja vajadusel abi osutada. Nii lihtne see ongi. Inglid teavad, mida me vajame, juba enne seda, kui me nende poole pöördume, seega puudub tarvidus pikemateks selgitusteks, miks me nende abi vajame või kuidas end tunneme. Nad toetavad meid meie raskustes ning neilt saadav trööst võib olla kümme korda suurem, kui teeme nendega ühenduse võtmiseks ka ise pingutusi ja anname neile vastutasuks oma armastuse. Inglitega saab kontakteeruda igal ajal ja igas kohas – selleks tuleb lihtsalt mõned minutid vaikselt istuda ja oma meeled ümbruses toimuvale sulgeda. Sa ei pea tegema muud, kui oma vaimusilmas inglit ette kujutama või püüdma tunnetada tema kohalolu, ning ingel tulebki su kõrvale. Ükskõik milline probleem või mure sind ka ei vaeva – inglid on võimelised seda koormat kergendama ja sind  aitama. Ennast inglite kohalolule häälestades harjud peagi neilt sõnumeid saama – selle kohta, kuidas antud olukorras targemini talitada või milline teguviis oleks kõige õigem.

Oluline on meeles pidada, et inglid ei ole meie teenrid, vaid nad on Jumala teenistuses. Nad ei saa alati meie tahtmisi täita, eriti juhul, kui meie soovil on negatiivne aspekt, kuid nende sekkumine juhib meid õrnalt mõistmise ja leppimiseni sündmuste kuluga, mis lõpuks tuleb kõigile asjassepuutuvatele inimestele kasuks. Inglid saavad teha ja teevadki meie elus imesid, nii et hoia ennast nende väele, tegutsemisele ja neilt lähtuvale inspiratsioonile alati avatuna. Ingellikku inspiratsiooni on lihtne ära tunda, sest see tekitab sinu päikesepõimikus meeldiva tunde ja positiivse tulevikunägemuse.

Meditatsioon on võimas ja kaunis viis inglitega ühenduse võtmiseks ja nendega töötamiseks. Meditatsioonid, mida käesolevas raamatus tutvustatakse, on nagu vaiksed palved, sest meditatsioon koondab vaimujõu ning kasutab seda mitte ainult sinu enda elu tervendamiseks, vaid saadab tervendava mõju üle maailma laiali, leevendamaks inimeste südamevalu, konflikte ja disharmooniat. Meditatsioon rahustab meelt ja emotsioone, aidates saavutada kindlat kontakti oma vaimse minaga, mis sarnaneb “lainepikkuselt” palju enam inglite omale. Koos inglitega mediteerimine annab meile sügavama teadmise enda tõelistest vajadustest ning aitab lahendada argielu muresid, mis takistavad elamast õnnelikku ja rahuldustpakkuvat elu.

Käesolevas raamatus esitatud meditatsioonijuhiseid on lihtne täita, kuna need nõuavad ainult veidi keskendumist ja inglite välimuse ja valguse kujutlemist. Ingli välimus, nagu sa seda vaimusilmas ette kujutad, peab sinus tekitama meeldiva tunde. Sa võid manada silme ette valgusolendi või ka mingi konventsionaalsema kujutluspildi inglist. Ingel võib olla nii mees- kui ka naissoost – nagu sulle endale meeldivam tundub. See, kuidas keegi endale ingleid ette kujutab, on sügavalt isiklik asi. Sa võid alustada kujutlusega tiivulisest olendist, mis hiljem, kui oled inglitega mõnda aega töötanud, täieneb ja muutub. On väga huvitav võrrelda, milline kujutluspilt on inimesel inglitest algul ning milline mõnenädalase koostöö järel.

Inglid tunnevad kohe ära, kui nendega soovitakse ühendust võtta, ning ilmuvad su kõrvale, et oma armastust ja tuge pakkuda. Igale meditatsioonile eelneb lühike palve, mis suunab su meele inglile, kellele soovid end häälestada. Kõik käesolevas raamatus nimetatud inglid omavad üldnime, peainglid ka individuaalset nime.

 

Juhis mediteerimiseks – lõdvestusharjutus

Mediteerimiseks ei ole tarvis muud, kui oma mõtted välja lülitada, lõdvestuda ja keskenduda vaimusilmas olevale kujutlusele või mingile mõttele. Meele vaigistamine sellisel viisil viib sind kontakti oma vaimse minaga ning annab sulle arusaamise, et sa oled palju enam kui igapäevaelus askeldav ego.

Alusta alati lõdvestumisega, nagu on allpool kirjeldatud, ning vali mediteerimiseks see aeg päevast, mil sa tunned ennast kõige rahulikumana ja argimured sind kõige vähem häirivad. Võid seda teha esimese asjana hommikul päeva alustades või õhtul, kui oled päevaste askeldustega ühele poole saanud. Leia endale mugav koht istumiseks ning hoolitse selle eest, et keegi sind ei segaks. Peatüki lõpus on soovitused, kuidas luua ingli-altarit, mida saad mediteerimise ajal kasutada. Altar aitab keskenduda ning meenutab sulle sinu ettevõtmise pühalikku olemust. Hea mõte oleks süüdata küünal ja mõned hetked küünlaleeki vaadelda, sest see aitab meelt rahustada ja meditatsiooniks valmistuda. Küünlaleek sümboliseerib jumalikku sädet, mida me kõik endas kanname.

Väga tähtis on kehahoid, see peab aitama sul mediteerimise käigus erksana püsida. Vaikselt omaette mõtiskledes on väga lihtne magama jääda! Istu mugaval toolil ja hoia selg sirge, ära lase end lösakile. Kui eelistad hoopis põrandale istuda, vali mugav asend, näiteks rätsepaiste või lootoseasend. Kui ristisjalu istumine on sinu jaoks ebamugav, siruta jalad välja. Toolil istudes toeta jalatallad põrandale, ent kui tunned end mugavamalt jalg üle põlve istudes, võib ka nii. Tähtis on hoida selg sirge, eriti põrandal istudes; käed aseta lõdvalt sülle. On tähtis, et sul oleks mediteerimise ajal soe ja mõnus, seega võta endale vajadusel tekk ümber.

Aeglusta oma hingamist, tõmmates mõned korrad sügavalt hinge. Sule silmad ja lõdvestu, tunnetades oma keha. On su õlad lõdvestunud? Väga sageli on suurim pinge õlgades, mis kerkivad vaat et kõrvadeni. On väga üllatav, et inimesed sageli ise ei märkagi seda. Lase õlad vabalt alla vajuda ja lõdvesta käed. Seejärel koonda tähelepanu ülejäänud kehale. Märka võimalikke pingeid kogu oma kehas, alustades jalgadest ja liikudes ülespoole kõhu, rinna, kaela ja peani. Näolihastes võib olla pingeid, mida inimene ise ei tajugi, seega püüa näolihaseid teadlikult lõdvestada. Sind võib üllatada, kui pinges su nägu tegelikult on. Olles seda harjutust mõned korrad teinud, suudad kogu oma keha lõdvestada vähem kui minutiga.

 

Seesmise templi loomine

Meditatsiooni dünaamikale aitab kaasa, kui sul on oma kujutletav seesmine tempel, mida mediteerimise ajal vaimusilmas hoida. Seesmise templi loomine aitab mõtteid koondada ja valmistab meele eelseisvaks meditatsiooniks hästi ette. Selle harjutuse sooritamine on põnev ja omamoodi lõbus ning annab sulle turvalise paiga, kus meditatsiooni läbi viia. Harjutuse läbiviimiseks tuleb sul lihtsalt kasutada oma kujutlusvõimet, et rajada vaimusilmas tempel, kus tunned end hästi ja oled oma vaimse minaga kooskõlas. Seda harjutust saab kasutada ka koos keerukamate meditatsioonidega, mida on kirjeldatud järgmistes peatükkides.

Võta mugavalt istet, kas toolil või põrandal. Hoolitse selle eest, et sul oleks soe ja keegi sind ei häiriks. Valmista end meditatsiooniks ette lõdvestumisega, nagu eespool kirjeldasin, ning kujutle, kuidas jalutad teerajal keset kaunist maastikku. Taevas on selge ja helesinine, muru jalge all pehme. Linnud laulavad ja päike paitab soojalt.

Sa näed enda ees valgusest ehitatud hoonet. See särab ja sätendab päikesevalguses ning mõjub väga kutsuvana. Sa jalutad hoone eesukseni ja astud sisse. Seal tunned end kaitstuna ja turvaliselt, nagu omas kodus. Vaata ringi ja kujutle, milline see tempel välja võiks näha. Kujutle templi seinu ja lage. Need sädelevad valguses. Võib-olla on su templil kuppelkatus. Tempel võib olla suur või väike. Minu arvates on väike tempel hubasem, kuid see on kõigest minu eelistus.

Tähtis on sinu templi värvus. Templi seinad võiksid olla rahulikus värvitoonis, näiteks kahvatusinised või õrnrohelised. Kollane värvus toob meelde päikesepaiste ja muudab templi soojaks. Roosa kannab endas armastust, kuid võib-olla eelistad hoopis lõõgastavat ja sõbralikku sirelilillat. Templi seinad ja katus koosnevad puhtast heledast valgusest ning lisavad su mõttetööle puhtust ja selgust.

Ükskõik mis värvi su tempel ka poleks, see peab kiirgama kaunist valgust ja tekitama kaitstusetunde. Kas sellel templil on aknad? Minu templi aknad asetsevad kõrgel lae all ning neist läbi tungivad päikesekiired valgustavad kohta, kus ma istet võtan. Sa tunned end oma seesmises templis väga õdusalt ja õnnelikuna.

Sinu templis võib olla altar, mille vastas sa istet võtad, kuid see pole tingimata vajalik. Altar olgu pigem lihtne ja sarnanegu su tegeliku kodualtariga. (Inglialtari loomiseks vajalikud juhised leiad peatüki lõpust.) Kui sa istud mediteerides tavaliselt toolil, tekita oma seesmisesse templisse üks kujutletav tool. Kui sa eelistad põrandal istudes mediteerida, siis on parem võtta ka oma seesmises templis põrandal istet. Kujutle vaimusilmas kaunist värvilist mosaiikpõrandat ning kui eelistad istuda põrandal, siis ehk ka mõnusaid istmepatju. Sinu templis on alati mõnus ja soe.

Oma templis istet võtnud, näed sa enda ees seismas kaunist kuldset inglit. Ta hoiab oma käsi tervituseks avali. Sind ümbritseb soe kuldne valgus, mis täidab su õnne- ja turvatundega. Inglist õhkub armastust, mis rahustab meelt ja südant. Ingel õnnistab su templit kauni kuldse valgusega ning toob südamesse äratundmise, et sinu elus on kõik hästi ning inglid saadavad sind igal eluhetkel.

Jää oma kujutlustes templisse armastava ingli kõrvale senikauaks, kui sul on seal mugav. Tundes, et oled valmis lahkuma, suuna oma meeled tagasi ümbritsevale tegelikkusele ning hinga mõned korrad sügavalt sisse-välja.

 

Tšakrate sulgemine

Mediteerimise järel on tähtis tšakrad sulgeda. Tšakrad on eeterkehas asetsevad energiakeskused, mis suhestuvad sinu olemuse erinevate aspektidega. Tšakraid on kokku seitse. Kuus paiknevad piki selgroogu ning seitsmes asetseb pealael. Tšakrad aktiveeruvad, kui me oma vaimsel teekonnal edasi liigume, aga ka mediteerimise ajal. Neid võib kirjeldada valgust kiirgavate energiapööristena. Kui oleme suurema vaimse teadlikkuse omandanud, võime tšakrate, eriti päikesepõimiku pöörlemist tajuda.

Esimene tšakra paikneb selgroo allosas ning seostub meie instinktidega – kõige elementaarsematega neist, mis on vajalikud ellujäämiseks ja edasijõudmiseks materiaalses maailmas. Teine tšakra asub vöökoha kõrgusel keset selga. See tšakra seostub tunnetega, mida meie lähisuhted ja sotsiaalne staatus tekitavad. Kolmas tšakra puudutab inimsuhteid ja sotsiaalset staatust. See asetseb päikesepõimikus ning on tihedas seoses emotsioonide ja teadvusega. Me kõik oleme tuttavad ebamugava raskustundega, mis tugeva stressi olukorras kõhus pakitseb. Hirm ja ärevus, nagu ka suur osa teisi negatiivseid emotsioone, pesitsevad päikesepõimikus. Me võime oma päikesepõimikuga tajuda ka häid emotsioone ning kui meil on kõik hästi, tundub see kehapiirkond sooja ja kergena. Päikesepõimik on hea baromeeter, mis näitab, kuidas elu parasjagu kulgeb.

Neljas tšakra on südamekeskuses, kus me tunneme armastust ja kaastunnet. See asub keset rinnakorvi; millegi üle väga rõõmustades võime mõnikord tunda, kuidas süda justkui täidaks terve rinna. Viies tšakra on kõripiirkonnas ja seostub eneseusaldusega ning suutlikkusega enda mõtteid ja tundeid väljendada. Kui oleme kimbatuses, mõjutab see viienda tšakra energiat ja me võime tunda kõris pitsitust. Kuues tšakra on “kolmas silm”, mis asetseb kulmude vahel ning seostub vaistu ja sisekaemusega. See tšakra aktiveerub, kui me oma psüühilisi võimeid arendame. Seitsmes tšakra on pealael ja aktiveerub siis, kui inimene on saavutanud ühtsustunde jumalikuga. Seda tšakrat on sageli kirjeldatud tuhande õielehega lootosena.

Pärast meditatsiooni on väga oluline, et me oma tšakrad kaitse eesmärgil sulgeksime, pühendades sellele kas või mõne hetke. Meditatsiooni ajal tšakrad avanevad, et inglite vahendatud valgust, tarkust ja headust endasse tõmmata. Tšakrate sulgemise eesmärgiks on ka “maandamine”, kuna see aitab su teadvusel tagasi ümbritsevasse reaalsusse tulla.

Tšakrate sulgemine on väga lihtne. Üksnes kujutle tšakraid vaimusilmas, alustades juurtšakrast ja lõpetades kroontšakraga, ning visualiseeri iga tšakra kohale hõbedane rist või valge valgussõõr. Ühtlasi aitab see sul ennast meditatsiooni järel maandada.