Sisukord

 

 

Sissejuhatus 9

1. Iidsete salakoolide ja usundite lühitutvustus 11

2. Kolmanda silma tšakra 29

3. Kroontšakra 41

4. Inimese aura 51

5. Inimese aura lugemine ja tõlgendamine 75

6. Tšakrate süsteem 89

7. Kundalini ja tšakraenergia tervenemise ja valgustumise vahendina 121

8. Kanaldamine. Töö inglite ja vaimsete teejuhtidega 141

9. Astraalprojektsioon 173

10. Reinkarnatsioon 181

11. Suure õpetaja viimased päevad 189

Lisa 1. Illustratsioonid ja joonised 199

Lisa 2. Inimese aura värvid, nende tähendus ja paiknemine 201

Lisa 3. Meetodid, harjutuste ja meditatsioonid 207

Tsitaadid 208

Kirjandus 211

Register 213

 

 

Lisa 3

 

 

Meetodid, harjutuste ja meditatsioonid

 

 

Armastatu meetod  106

Aura lugemise meetod  85

Beebi meetod    106

Enda võnkesageduse tõstmise meetod  154

Energia juhtimine pealaelt südamesse 130

Energia juhtimine kroontšakrast juurtšakrasse  134

Energia juhtimine südamest juurtšakrasse        132

Hingamisele keskendumise meetod       105

Hingamisharjutused      76

Hinge kinni hoidmise meetod    178

Juurtšakra avamise meetod       119

Kanaldamise meetodid   155

Kilpnäärme stimuleerimise meetod        100

Kolmanda silma meetod   35

Kroontšakra avamise meetod    128

Kroontšakra harjutus   46

Kundalini äratamise ja suunamise meetodid     126

Kurgutšakra avamise meetod (peopesa ringid)    99

Kutsika või kassipoja meetod    109

Küünla ja peegli meetod   81

Küünla ja peegli meetod (lisa)   157

Küünla silmitsemise meetod     83

Oma keskkonna võnkesageduse tõstmise meetod   151

Peopesa ringide meetod   112, 116

Peopesades asuvate tšakrate avamise meetod

            (käte soojendamise harjutus)      94

Puu silmitsemise meetod             80

Päikeseloojangu silmitsemise meetod   84

Päikesepõimiku tšakra avamise meetod   114

Pöidla ja sõrmede meetod            98

Sakraaltšakra avamise meetod   117

Seina või tausta meetod                77

Seina või tausta meetod (lisa)   164

Skandeerimisharjutused               76

Soojuse abil lille avamise meetod   110

Südametšakra – soojuse abil lille avamise meetod          129

Südametšakra avamise meetod    104

Valge valguse meditatsioon        156

Vastastikku näo silmitsemise meetod    163

Veeklaasi meetod             176

 

 

 

 

Sissejuhatus

 

 

 

 

“Iidsed õpetused algajatele” on üksikasjalik intensiivkursus ülemeeleliste võimete ja vaimsuse arendamiseks harjutuste ning katsete abil.

Meil kõigil on ülemeelelisi võimeid. Selle kursuse abil avastad oma tõelised anded. Sinust võib saada selgeltnägija, selgeltkuulja, selgelttundja; sa õpid nägema inimese aurat ja tõlgendama selle värve, kohtuma ning suhtlema inglite ja vaimsete teejuhtidega; sa võid asuda tegutsema energiaga tervendajana, võimeka õpetajana või nõustajana. Käesolevast raamatust saad juhised ja mõistmise, mis on vajalikud sinus varjul olevate ülemeeleliste võimete arendamiseks. Kasuta neid imelisi andeid enda ja teiste abistamiseks. Meil kõigil on elus oma eesmärk, siin olemise põhjus. Loodetavasti leiad sa oma elu eesmärgi.

Minu suurim soov on, et igaüks jõuaks oma eesmärkideni ja oleks inimkonnale abiks. Muudame maailma paremaks. Me kõik oleme siin üksteise teenimiseks.

Armastus ja inglite valgus olgu sinuga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

Iidsete salakoolide ja

 

usundite lühitutvustus

 

 

Üllaim viis rakendada inimmõistust on

õppida tundma oma looja tööd.

Unto Thee I Grant

 

 

Nüüdisaegne maailm on täis tehnoloogiat: arvutid, telekommunikatsioon, reaktiivlennukid, moodsad maismaasõidukid, hiiglaslikud ehitised suurlinnades ja masstoodang meie igapäevaste vajaduste rahuldamiseks. See võib näida “imede ajastuna”, kuid kas see ikka on nii?

Nüüdisaegne maailm on materialistlik ja närvesööv. Paljudes perekondades töötavad mõlemad vanemad ainult selleks, et säilitada rahuldavat elatustaset. Stress on saanud paljude inimeste peamiseks probleemiks. Paljud kooliealised lapsed kasutavad ravimeid, et koolis rahulikena püsida.

Õnneks otsivad paljud materiaalsusest midagi enamat, oma elu kõrgemat eesmärki. Inimesed on ärkamas ja muutuvad vaimsemaks. Kui nad tõusevad kõrgemale teadvuse tasandile, siis muutub ka maailm. Nad häälestuvad Jumalikust Allikast voolava kõrgema energia võngetele ja aitavad sellega teisi. Kui see nii jätkub, siis võib meie kaunis planeet kestma jääda.

 

Iidsed salakoolid

Iidsetel aegadel oli inimkond looduslähedasem ja vaimsem. Ülemeelelisus oli suurema au sees. Paljude jaoks oli see elustiil.

Antiikajal õpetati salakoolides ja tervisetemplites pühitsetutele elu saladusi ning müsteeriume. Õpingute ajal pühenduti muuhulgas tervendava energia õigele kasutamisele nii kehasiseselt kui ka -väliselt. Kogu loodus on täidetud universaalse tervendava energia ehk elujõuga. See loomulik energia võngub väga kõrgel sagedusel, seepärast enamik inimesi ei tunneta seda. Universaalset tervendavat energiat saab juhtida inimese kehasse, kus see aktiveerib keha enda elujõu ja tervendava energia. Pühitsetud õpilastele õpetati iidseid ravivõtteid, inimese aura ehk energiavälja nägemist ja selle värvide tõlgendamist. Lisaks nendele oskustele aidati õpilastel arendada ülemeelelisi võimeid ja lõpuks asuda vaimsele teele ning pühenduda teiste teenimisele.

 

Atlantisest Egiptuseni

Mitu tuhat aastat enne Egiptust eksisteeris salapärases Atlantises suurem tsivilisatsioon. Iidsed salakoolid said alguse just sealt. Need koolid asusid kõikjal Atlantises, mõned on leitud ka mägedest. Kreeka filosoof Platon (u 400 eKr) viitab Atlantisele oma dialoogides “Timaios” ja “Kritias”. Kunagine USA senaator Ignatius Donnelly nimetab oma 1882. aastal ilmunud raamatus “Atlantis: Veeuputuseelne maailm” (Atlantis: The Antediluvian World) Atlandi ookeanis asuvaid Assoori saari Atlantise asupaigaks. Tegelikult leidub Assoori saartel veel tänaseni tõendeid, mis näitavad kätte täpsed kohad, kus atlantlased viisid läbi oma pühasid rituaale.

Enne Atlantise mandri lõplikku hävimist rajasid atlantlased kolooniaid Lõuna-Ameerikas ja Egiptuses Niiluse orus. Ameerika “magava prohvetina” tuntud Edgar Cayse’i sõnade kohaselt valmistasid Atlantise valitsejad osa rahvast ette väljarändeks, et oma tsivilisatsiooni säilitada, kui ettekuulutus Atlantise hukust saab tõeks. Usutakse, et see sündmus leidis aset umbes kümme tuhat viissada aastat enne Kristuse sündi. Cayce sai selle informatsiooni sügavas transiseisundis viibides.

Ka teised, näiteks Donnelly, väitsid sama. Donnelly kirjeldas atlantlaste kultuuri ja teadmiste avaldumist Lõuna-Ameerikas. Egiptuse ja Lõuna-Ameerika arenenud tsivilisatsiooni silmas pidades ei ole see sugugi võimatu. Just nendes paikades olid astronoomia, matemaatika ja tehnika kõrgelt arenenud. Ka sarnasused arhitektuuris annavad selliste väidete uskumiseks alust.

Atlantise asukad tõid oma salakoolide vaimsed õpetused nendesse paikadesse. Atlantlaste järeltulijatena on Ameerika pärismaalastel ammu kindlakskujunenud vaimsed traditsioonid, mis on planeediga kooskõlas. Näiteks Shawnee võimas liider Tecumseh kuulus salaühingusse, mis toetus atlantlaste usule.

Iidsed salakoolid hakkasid edukalt tööle Egiptuses. Egiptuse kultuur ja usk arenes osaliselt välja Atlantise koolidest. Iidse Egiptuse preesterkond haaras enda kätte piiritu võimu, luues süsteemi, milles vaaraode troonile pääsemine ja võimul püsimine sõltus preestritest.

Salakoolides ja tervisetemplites õppis palju andekaid inimesi, kellest said oma ala meistrid. Esimene teadaolev tervendaja oli kolmanda dünastia (u 2890 eKr) arst ja preester Imhotep. Ta oli vaarao Džoseri õukonna suurvesiir, arhitekt, kirjamees, mõttetark ja tervendaja.

Tervendamisvõime ja taimede tundmise poolest kuulsat Imhotepi hakati rohkem kui kaks tuhat kolmsada aastat pärast tema surma, umbes 525 eKr, kummardama kui jumalat. Kreeka-Rooma ajastul seostati Imhotepi nime Kreeka arsti Asklepiosega, keda hakati tema võimete tõttu hiljem Kreeka jumalaks pidama. Roomlased võtsid paljude teiste Kreeka jumalate seas omaks ka Asklepiose. Kreeka tervisejumalast Asklepiosest sai roomapäraselt Aesculapius, Rooma jumala Apollo poeg. Asklepiose sümbol – sau, mille ümber on keerdunud maod –, mida tuntakse “heeroldikepina”, on ka tänapäeval meditsiini sümboliks. Kiirabiautot märgates peaksite silmama ka Asklepiose sümbolit.

 

Kool sfinksi juures

Iidsetes salakoolides korraldati religioosseid kombetalitusi ja salajasi tseremooniaid, millest enamik leidis aset keskööl. Salajasi riitusi viidi läbi Karnaki püha järve ääres ja sfinksi ümbruses, nüüdisaegse Kairo lähedal.

Sfinksi juures asuv pühapaik on pühast järvest tuhandeid aastaid vanem. Püha järv on inimeste ehitatud tehisveekogu, mis kuulub Karnaki templikompleksi juurde. Suur sfinks on palju vanem kui arheoloogid arvavad (uute tõendusmaterjalide kohaselt on see vähemalt kaksteist tuhat aastat vana). Selle kuulsa ehitise all asub keerukas kambrite ja käikude süsteem. Kunagine roosiristlaste juht H. Spencer Lewis kirjeldab oma raamatus “Suure püramiidi sümboolne ettekuulutus” ( The Symbolic Prophecy of the Great Pyramid) üksikasjalikult sfinksi ja Suure püramiidi all asuvaid kambreid. Tema raamat, mis ilmus esmakordselt 1936. aastal, sisaldab kambrite joonist. Viimasel ajal on arheoloogid Egiptuse muinsusväärtuste nõukogu juhtimisel kasutanud oma laiaulatuslikel uuringutel ultraheli, et avastada sfinksi lähedusest liivaaluseid tunneleid.

Need, kes soovisid Egiptuse salakooli astuda, kogunesid sfinksi käppade ette, kus põles altarituli. Preester viis kesköise taeva all, altaritule heledas valguses, läbi vastuvõtutseremoonia, viies uued pühitsetud muutunud teadvuse seisundisse. Seejärel juhatas preester kogu grupi hanereas läbi suure ukse, mis asus hiiglasliku sfinksi rinna all. Kõik sisenejad nägid mööda pikka treppi alla laskudes võlvialust kaunistavat tiivulist ketast.

Sfinksi “käppade” vahel asuv sissekäik suleti hiljem kuulsa Thutmosise mälestustahvliga, mis varjas tiivulise ketta.

Trepi jalamil asus suur vastuvõtukamber, kus ootas salaordu ülempreester. Tema keha katsid valge ja purpurne rüü. Ülempreester juhatas uued õpilased kambri sisemusse ning käskis neil moodustada enda ümber poolringi, jäädes ise seisma ruumi põhjapoolsesse otsa. Seejärel viis ta läbi iidse kombetalituse, mis avas kõigi kohalviibijate kroontšakra ja kolmanda silma tšakra. (Tšakratest tuleb hiljem detailsemalt juttu. Kroontšakra ja kolmanda silma tšakra asuvad vastavalt pealael ja lauba piirkonnas.) Kõik riituses osalejad aktiveerisid erilise skandeerimise ja suure kristalli abil oma sisemise energia ning käivitasid vaimse protsessi, mis äratas meeled, mida nad polnud veel kasutanud. Esimene ehk suur sissepühitsemine oli tähtis sündmus nende jaoks, kes alustasid iidses salakoolis pingelisi õpinguid kui teed vaimse valgustatuse poole.

Pühitsetute õppeajal viidi Suure sfinksi all asuvas kambris läbi ka palju teisi tseremooniaid. Õpilased läbisid edenedes erinevaid õppetasandeid. Iga uuele tasemele jõudmine nõudis sissepühitsemist või tseremooniat. Edasijõudnud õpilased juhatati lõpuks läbi maa-aluste käikude Suurde püramiidi – mis on peaaegu sama vana kui sfinks –, kus toimus lõplik sissepühitsemine. Õpingute edukas lõpetamine ja kõik sissepühitsemised võimaldasid õpilastel saada müstikuteks, arstideks ja preestriteks. Nüüd olid nad valmis oma alal tööle asuma.

Vastuvõtukambri põhjapoolses osas asus sissepääs pikka koridori, mis viis teise, pisut väiksemasse kambrisse. Väiksemast kambrist said alguse kolm koridori, millest üks viis otse põhja poole, täpselt Suure püramiidi alla. Mööda koridoriga ühenduses olevat salakäiku pääses ka iidse ehitise sisemusse. Teine koridor kulges loode suunas, kolmas otse lõunasse templi alla. Seda templit kasutati palveldamiseks ja tervendamiseks. Templist viis salatrepp all asuvasse käiku.

Teine tunnel oli väga tähtis, sest see viis atlantlaste raamatukogusse. See oli tohutu ruum, kuhu olid talletatud atlantlaste teadmised. Seal hoiti mitmevärvilisi kristalle, mida kasutati ehitise valgustamiseks ja energia saamiseks. Egiptuse salakooli juhtfiguurid säilitasid seda erilist paika mitmeid sajandeid, kuid lõpuks see kadus või unustati. Raamatukogu avastatakse taas mitte väga kauges tulevikus.

Tänapäeval vaieldakse sfinksi ja Suure püramiidi tegeliku vanuse üle. Päevavalgele on tulnud vaidlust puudutavaid uusi asjaolusid. Osa geolooge usub, et sfinks on ehitatud enne aega, mida me nimetame Egiptuse tsivilisatsiooniks. Nad usuvad, et sfinks ehitati ligikaudu kaksteist tuhat aastat tagasi. Teadlaste abiga võib inimkond ühel päeval lahti harutada veel rohkem iidsete rahvaste saladusi.

Lõpuks võis iidseid salakoole leida kogu maailmast, näiteks Tiibetist, Indiast, Kreekast, Iisraelist ja Pärsiast. Ka Ameerikas võeti omaks sarnased õpetused, mille kohta on leitud kinnitust maiade ja asteekide templitest. Kuigi paljud usuvad, et sarnased traditsioonid kujunesid üksteisest sõltumatult, võib “mõistatuse” lahendada lihtsalt, kui arvestada, et salakoolid pärinevad kõik ühest allikast – Atlantisest. Järgnevad lühikokkuvõtted näitavad, kuidas salakoolid levisid kogu maailma.

 

Jeesuse kadunud õpetused

Üks esimesi iidsete koolide mõjutustega paiku oli Heliopolis, linn Gooseni maakonnas, nagu seda teatakse piibli järgi. See suurepärane õppekeskus asus kaheksa ruutkilomeetrisel maa-alal. E. A. Wallis Budge, kes oli kahekümnenda sajandi alguses Briti Muuseumis Assüüria ja Egiptuse muististe kogude varahoidja, on väitnud, et nüüd asuvad sellel kohal Suessi kanali veed.

Heliopolis oli iidses maailmas õppekeskusena laialt tuntud, seal õppisid paljud andekad inimesed. Jeesus Naatsaretist (vahel nimetatud ka Joosuaks Galileast) kuulus selle kooli kõige edukamate õpilaste sekka. Tegelikult oli Jeesus vana meister, kes tuli tagasi maa peale õppima ja tervendama. Ta veetis suure osa oma “kadunud aastatest” Heliopolises, õppides niisuguseid iidseid saladusi nagu energiaga tervendamine, etteaimamine, inimese aura tõlgendamine ja kanaldamine ehk meediumlus. Ta edastas neid õpetusi maailmale oma kaheteistkümne jüngri ja paljude teiste õpilaste või apostlite kaudu. Nende seas oli ka palju naisi, kes töötasid teisi aidates silmapaistvatel ametikohtadel.

Mitmed tänapäeva müstikud on välja toonud Jeesuse ja tema järgijate kadunud mineviku ning õpetused. Kõige kuulsam neist oli Edgar Cayce, kes sügaval transis olles edastas üksikasjalikku informatsiooni Jeesuse Kristuse elust. H. Spencer Lewis kirjeldab oma raamatus “Jeesuse müstiline elu” (The Mystical Life of Jesus) Jeesuse “kadunud aastaid”, tema õpinguid ja mitmeid inimesi, kellest said Jeesuse jüngrid.

Jeesuse maapealsele elule järgnenud aegadel hakkas ristiusu tasakaalustatud süsteem muutuma patriarhaalseks. Tol ajal läksid paljud Jeesuse õpetused kaduma, sest müstitsism ei kuulunud enam kristliku kiriku juurde. Uue usu osadeks said võim, kontrollimine ja poliitika. Jeesuse salajased õpetused, mis pärinesid Atlantisest ja Heliopolise koolidest, peideti masside eest aastatuhandeks.

 

Esseenid

Umbes samal ajal eksisteeris muistses Iisraelis esseenide usulahk. See sekt, mille liikmete kirjutisi me tunneme Surnumere käsikirjadena, oli Heliopolisega tihedalt seotud.

Tegelikult olid esseenid jagunenud kahte eri sekti, neist üks oli munkade ordu Qumranis Surnumere ääres ja teine abielupaaridest koosnev ordu Galilea piirkonnas. Paljud neist inimestest olid andekad tervendajad, kes kasutasid universaalset tervendavat energiat. Nad kõik olid õppinud iidseid saladusi ja ravivõtteid Egiptuse salakoolides.

Kuigi neid peeti judaistideks, olid nad teiste juudi usulahkude, variseride ja saduseride suhtes kriitiliselt meelestatud. Esseenide arvates ei mõistnud teised sektid nende lepingut Jumalaga. Nad uskusid, et nende püha kohus on teha ettevalmistusi “Õigluse Õpetaja” ja uue maailmakorra saabumiseks.

Kreeklased, roomlased ja teised juudid märkasid esseenide kogukondade erakordseid omadusi. Näiteks juudi filosoof Philon, kes elas Aleksandrias esimesel sajandil pärast Kristust, kirjeldas neid oma kõnes (Quod Omnis Probus Tiber, tsitaat A. Powell Davies’i raamatust “Surnumere käsikirjade tähendus” (The Meaning of the Dead Sea Scrolls):

 

“Nad olid judaistlik usulahk ning elasid Süüria ja Palestiina aladel. Neid oli üle nelja tuhande ja nende vagaduse pärast kutsuti neid esseenideks; hosis – “vaga” – tähendab sama mis essaeus.”

 

Jeesus (või Joosua) Galileast oli seotud esseenide õpetustega nagu ka tema vanemad Maarja ja Joosep ning tädipoeg Ristija Johannes.

Tänu Surnumere käsikirjade avastamisele 1947. aastal saadi esseenide kohta palju rohkem teada. Me teame, et nad olid hoopis laiemalt levinud, kui alguses arvati, ja et lõpuks leidsid nende uskumused ja õpetused oma koha Uues Testamendis. Kadunud arheoloog, Jordaania muinsusväärtuste nõukogu esimees G. Lankester Harding, ütleb Surnumere käsikirjade kohta (tsitaat H. Spencer Lewise raamatust “Jeesuse salajased õpetused”):

 

Esseenide seni avaldatud kirjutiste kõige jahmatavam paljastus on see, et nende sekt valdas aastaid enne Kristust terminoloogiat ja kombeid, mida on alati peetud ainult kristlikeks. Esseenid tegelesid ristimisega ning nende jumalateenistusel jagas preester leiba ja veini. Nad uskusid lunastusse ja hinge surematusse. Nende tähtsaim juht oli salapärane isik, keda kutsuti Õigluse Õpetajaks. Ta oli messiasest prohvet-preester, keda oli õnnistatud jumalike ilmutustega, keda kiusati taga ja kes suri arvatavasti märtrisurma.

 

Juudi kabala

Esseenid moodustasid eraldiseisva usulahu, kuid nad elasid teiste juudiusulistega rahumeelselt koos. Üldiselt nõuab juudi religioon rituaalset käitumist ka kõige elementaarsemate ja maisemate tegevuste puhul. See tähendab, et rangeid tavasid järgivad juudid pidid esseenide ja Jeesuse ajal elama päevast päeva oma usu vaimus. Et judaismi järgimine mõjutas igat eluvaldkonda, siis peeti müstikat kõrgeimaks punktiks, kus inimene võis suhelda Jumaliku Allikaga. Võib öelda, et kõik judaismi harud kätkevad endas müstitsistlikke tõekspidamisi, mis kirjeldavad, kuidas saavutada müstilist teadlikkust. Paljud sellega seotud ideed on pärit kirjapandud õpetustest, mis moodustavad kabala (sõna “kabala” tähendab traditsiooni).

Kabala on gnostiliste, Kreeka filosoofia ja uusplatonistlike mõjutustega esoteeriline juudi müstika haru. Kabala õpetused on kirja pandud mitmesse iidsesse ja keskaegsesse raamatusse, millest kaks kõige mõjukamat on “Zohar” ja “Sefer Jetsira”.

“Zohar” ehk “Hiilguse raamat” on kirjutatud kolmeteistkümnendal sajandil ning “Sefer Jetsira” ehk “Loomise raamat” kolmanda ja kuuenda sajandi vahel. Algselt anti raamatutes sisalduvaid õpetusi edasi suusõnaliselt õpetajalt õpilasele.

Esseenide ja paljude teiste salapäraste vaimsete gruppide õpetusi anti edasi suuliselt.

 

Hinduism

Iidsed saladused levisid nii ida- kui ka läänemaades. Selle vanimaks näiteks on hinduism, mis kujunes Indias tuhandeid aastaid tagasi. Hinduism on maailma vanim järjepidev religioon.

Religiooni keskmes on jumalate kolmik: Brahma ehk Looja, Višnu ehk Säilitaja ja Šiva ehk Hävitaja. See on maailma vanim püha kolmainsus (ristiusu Isa, Poeg ja Püha Vaim tuli hiljem).

Hinduism, mis on ligikaudu neli tuhat aastat vana ja tänaseni “puutumata”, on oma järgijate jaoks nii elustiil kui ka organiseeritud ususüsteem. Selles puuduvad ranged käsud ja kindlad õpetused. Hinduismi pooldajad võivad ise valida jumalad, kes sobivad kõige paremini nende lootuste ja vajadustega.

Hinduismi arenedes tõusis selle usundi keskmesse ka energia vallandamine inimese keha kaudu. Niisugune seksuaalse energia – tuntud ka kundalinina või “mao väena” – vallandamine toimus mehe ja naise seksuaalühte ajal. Selle võimsa jõu vabanemine mõlema partneri tšakrate ehk energiakeskuste kaudu oli teeks vaimsele valgustatusele. Seksuaalne ühinemine viis kosmilise või jumaliku ühtsuseni, nagu on öeldud Kamasuutras, iidses India kirjateoses, milles käsitletakse seda hämmastavat energiat.

 

Budism

Hinduismi järel tekkis Indias ka budismi koolkond. Buddha õpetused levisid Tiibetis ja Põhja-Indias. Usu keskmeks sai reinkarnatsiooniteooria. Buddha, samasugune valgustatud õpetaja nagu Jeesus, õpetas iidseid saladusi paljudele oma järgijatele.

Arvatakse, et Gautama Buddha sündis Nepaalis umbes 563 eKr. Ta sündis printsina ning oli alguses tuntud kui Siddhartha Gautama. Hiljem anti talle austusest tiitel “Buddha”, mis tähendab valgustatut.

Prints Gautama elas palju aastaid rikkuses ja luksuses. Ühel päeval pani ta oma valdustes ringi rännates tähele vaesust, mille all tema alamad kannatasid. Pärast seda ütles ta oma suursugusest elust lahti ja temast sai teadmiste otsija.

Esialgu uuris Gautama India iidseid pühakirju, veedasid ja upanišade, mis on hinduismis tähtsal kohal. Upanišadid (koostatud umbes 800 eKr) on vaimsemad ja filosoofilisemad, veedades käsitletakse mütoloogilisi teemasid. Need tekstid olid küll olulised, ent ei sisaldanud vastuseid, mida Gautama otsis.

Ühel päeval bodipuu all mediteerides koges Gautama äkki jumalikku inspiratsiooni. Silmapilkse äratundmise järel sai temast Buddha. Valgustatuna arendas ta välja budismi, uue religiooni, mis põhines tema isiklikel sügavatel kogemustel ja hinduismi iidsetest õpetustest saadud tarkustel.

 

Pärsia

Teine paik, mis võttis omaks iidsed õpetused, oli Pärsia (tänapäeva Iraan). Umbes kaks tuhat kuussada aastat tagasi õpetas suur õpetaja Zarathustra pärslastele iidseid saladusi, valguse usku, mida tuntakse tänapäeval zoroastrismina. See religioon rääkis valguse võitlusest pimedusega ja headuse võitlusest kurjusega. Zarathustra olevat sündinud neitsist, mis on üks paljudest silmatorkavatest sarnasustest Jeesuse Kristuse ja Pärsia vaimse õpetaja vahel.

Zarathustra sündis arvatavasti Pärsia impeeriumi põhjaosas. Legendi kohaselt olevat valguse ja headuse jumal Ahuramazda viljastanud noore naise valgusega. Sellest jumalikust ühendusest sündis Zarathustra ema. Zarathustra, nagu ka Kristus, oli arukas laps, kes suhtles täiskasvanutega erudeeritult.

Umbes kolmekümneaastasena pöördus Zarathustra usu juurde. Pärast jumal Ahuramazda poolt puhastamist läks Zarathustra kõrbesse mediteerima ja vaimset valgustatust otsima. Seal ta leidiski oma jumaliku inspiratsiooni.

Valgustatuna koostas Zarathustra oma õpetustest pühakirja, Zendavesta, milles on juttu usust ühte kõikvõimsasse jumalasse, kellel on võim tõe, valguse ja elu üle. Zarathustra õpetas oma järgijatele heasüdamlikkust ja lahkust teiste vastu. Tema filosoofilistes ja vaimsetes õpetustes oli kesksel kohal inimhinge puhtus.

Indias on inimesi, kes järgivad veel tänapäevalgi Zarathustra valguse usku, neid kutsutakse parsideks. Pärslaste järeltulijad sooritavad Zarathustra rituaale Iraanis ja kogu maailmas.

 

Kreeka

Kreeklased võtsid iidsed müsteeriumid kasutusele mitmes erilises kultusekohas. Kõige kuulsamad olid Eleusise müsteeriumid, mis said populaarseks kõigis Vahemere maades. Lõpuks kinnitasid need müsteeriumid kanda ka Rooma ühiskonnas. Inimesed tulid tuhandete kaupa Eleusisesse müsteeriumidest osa saama. Pühendunud osalesid salajastes rituaalides, mis leidsid aset pühasse piirkonda rajatud pühapaikades ja templites. Müsteeriumid, mis tulid läbi Egiptuse Atlantisest, jätkusid. Eleusise müsteeriumidesse olid pühendatud isegi Rooma imperaatorid. Üks paljudest oli Marcus Aurelius, kes oli valitseja aastast 161 kuni oma surmani aastal 180.

Sõna “müsteerium” on tulnud kreeklastelt. Nende väljend mystes viitas salajasele teadmisele. Meie kasutame seda tänapäeval vastupidiselt mittereligioosses tähenduses. Vanade kreeklaste müsteeriumid ehk “salatraditsioonid” olid iidsetes salakoolides tähtsal kohal.

Huvi Kreeka salakoolide vastu levis Rooma laienedes üle Euroopa, Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida. Paljud nende piirkondade hilisemad kultuurid on saanud oma religioosse iseloomu kreeklastelt. Iidseid traditsioone võib leida ka nüüdisaegsetest rituaalidest.

 

Maagid

Rooma laienemise ajal Vahemere maadesse (Kristuse elu ajal) elas seal grupp tarku mehi, keda kutsuti magi (ainsuses magus), mis tähendas “tarku mehi”. Enamik maage olid pärit Pärsiast, teised elasid Babüloonias ja Egiptuses. Maagid, kes kõik olid Zarathustra õpilased, olid kõrgelt haritud tervendajad ja metafüüsikud. Paljud Lähis-Ida valitsejad hoidsid neid kõrge au sees.

Maagid olid asjatundjad astroloogia ja astronoomia vallas. Nad uurisid tähti ja rakendasid vaatlustulemusi usutegevuses. Enamik inimesi kuuleb tänapäeval maagidest kui astroloogidest, sest Uues Testamendis Jeesuse sünniga seoses mainitud “kolm Hommikumaa tarka” olid maagid. Ent vähesed teavad, et paljudes iidsetes salakoolides oodati valgustatud õpetaja sündi.

Vaimse õpetaja või messiase (heebrea keeles moshiach, “võitud”) tagasituleku ennustajaid leidus nii maagide, esseenide, Egiptuse iidsete salakoolide liikmete kui ka teiste seas. Messiase ilmumine oli nendes gruppides keskne teema. Astroloogidest maagide jaoks oli Betlemma täht märguandeks, et “võitu” oli naasnud maa peale.

 

Mithraism

Samal ajal kui maagid otsisid märguannet taevast, avaldas algselt Indiast pärit mithraism mõju kogu Rooma impeeriumile. Tugevate Pärsia tunnustega religioon oli imbunud pühadesse rituaalidesse ja initsiatsioonidesse, mis olid väga vastuvõtliku Rooma ühiskonna jaoks kaasahaaravad. Kultuse keskmes oli valguse ja tõe jumal Mithra.

Kui Rooma impeeriumis sai domineerivaks usuks kristlus, võeti masside ümber pööramiseks mithraismist üle mitmeid rituaale ja traditsioone. Viiruki põletamine, küünalde süütamine, usuliste kombetalituste läbiviimine värvikasse missarüüsse riietatud preestrite poolt ja veega ristimine kuuluvad kõik tänapäeva organiseeritud kiriku juurde. Need on laenatud iidsetest usutseremooniatest, mis olid pühendatud Mithrale ja teistele “paganlikele” jumalustele.

 

Kristlus ja vaimsuse kadumine

Just siis, kui Rooma impeerium oli võtmas kõige suuremaid mõõtmeid, ulatudes Briti saartest Pärsia laheni, sai Palestiinas alguse usuvõitlus, mis vältas sadu aastaid… ning kestis impeeriumist poolteist millenniumit kauem. Kristuse õpetuse aegadest maa peal hakkas kristlus populaarsust koguma ja Kreeka-Rooma paganlus samaaegselt varju jääma. Alguses kiusasid kristlasi taga paljud Rooma imperaatorid, kes kummardasid Kreeka-Rooma jumalaid. Näiteks keiser Domitianus (u 81 pKr) kuulutas kristluse ebaseaduslikuks, karistas neid, kes ei austanud Rooma jumalaid ja premeeris “salakristlaste” ülesandjaid.

Kristlaste tagakiusamine jätkus kuni Constantinus Suure võimuletulekuni aastal 306 pKr. Tuntud kui “esimene kristlik keiser”, kuulutas Constantinus Suur ristiusu Rooma impeeriumi ametlikuks religiooniks. Viiekümne aasta jooksul pärast tema surma olid kõik muud usundid kogu impeeriumis keelatud.

Kui kristlus muutus suures osas Euroopas, Aasias ja Aafrikas ainuusuks, sai ristiusu kirikust teiste usundite tagakiusaja. Aleksandria suur raamatukogu põletati maha kristlaste poolt. Paganliku kirjanduse ja mõtteviisi hävitamisega läks igaveseks kaduma lugematu hulk papüürusrullidele ja raamatutesse talletatud teadmisi. Roomas sai kõrgeimaks vaimulikuks ristiusu kiriku piiskop. Varsti oli kirik mõjuvõimas poliitiline ja usuline institutsioon, mis hindas poliitikat kõrgemalt kui tõelist vaimsust. Tol ajal kaotas kristlus seose Jeesuse tõeliste õpetustega.

Pärast kristluse võitu paganlike religioonide üle kohtusid Jeesuse õpetustele truuks jäänud grupid salaja, et jagada oma tarkusi. Gnostikud olid sekt, mis järgis Jeesuse tõelisi õpetusi ja oli vastuolus organiseeritud kristlusega (“gnostik” on tuletatud kreekakeelsest sõnast gnosis, mis tähendab “teadmist”). Nad uskusid Jeesuse vaimsetesse õpetustesse ja vahel kutsuti neid ka Jeesuse sektiks. Kiriku rõhumise ja tagakiusamise pärast läksid nad lõpuks põranda alla ja võtsid oma vaimsed teadmised endaga kaasa. Gnostitsism oli näiliselt hävitatud.

Konkureerivaid religioone maha surudes ja kogu Euroopas mõjule pääsedes muutus kristlus seksuaalsuse, müstitsismi ja personaalse isikupära suhtes järjest konservatiivsemaks, kui mitte öelda represseerivaks. 1470. aastate lõpuks jõudis repressiivsus väga pimedasse ajajärku. Igaüks, kes tegeles müstitsismi või iidsete saladustega, elas pidevas inkvisitsioonihirmus, sest igasugust teisitimõtlemist karistati ja hävitati. Inkvisitsioon, mis oli kõige julmem Hispaanias, sundis veel rohkem inimesi ja inimgruppe põranda alla minema. Õppetegevust jätkati salajastes paikades täieliku saladuskatte all. Vabamüürlased ja roosiristlased kui Suure Valge Vennaskonna ja iidsete salakoolide esindajad hoidsid muistsest Atlantisest ja Egiptusest pärit õpetusi elavatena.

Samuti astusid varakristliku kiriku vastu keldid ja druiidid, kes esindasid väga mitmeid tugeva vaimsusega maalähedasi sugulaskultuure. Keldi usundi aluseks oli austus maa kui toitja, kaitsja ja varustaja vastu. Paljusid kelti rituaale sooritati päikese ja kuu tsüklite järgi. Kuid see usund ei jäänud kestma, sest keldi rahvas pöörati ristiusku. Nad unustasid oma kultuuri ja selle traditsioonid, avades ukse kristlusele, mis levis Briti saartele ning Kesk- ja Põhja-Euroopa aladele. Teised “paganlikud religioonid”, näiteks Skandinaavias ja Euroopa põllumajanduslikes ühiskondades, kadusid samuti religioossete ideoloogiate muutumisega.

Lõpuks, kui eurooplased avastasid Ameerika ja asusid sinna elama, siis alistasid nad Ameerika pärismaalased ning surusid neile peale euroopalikud kombed. Põlisasukate vaimne eluviis hävis peaaegu täielikult, kui nendelt rööviti nende maa ja loodusvarad. Euroopa ahnus ja materialism olid tähtsamad kui Ameerika vaimsus, mille juured võisid peituda muistse Atlantise õpetustes.

 

Kokkuvõte

Kuigi võib näida, et muistsete õpetajate tõelised õpetused on läinud kaduma või vähemalt “maha” maetud, näitavad uued avastused, et tõde ei saa igavesti varjata. Näiteks 1945. aastal leidsid arheoloogid Egiptusest Nag Hammadist gnostilised tekstid ehk “evangeeliumid”. Osa neist on väidetavasti Jeesuse Kristuse talletatud sõnad. Leitud käsikirjade hulgas tuli päevavalgele ka teos, mida teadlased nimetavad “Tooma evangeeliumiks”, viiendaks evangeeliumiks.

Nüüd, kui oleme jõudnud uude millenniumi, jääme lootma, et eelmise aastatuhande negatiivne suund pöördub ja maailmas hakkab taas valitsema vaimsus. Järgnevatel lehekülgedel tuleb juttu Jeesuse Kristuse tõelistest õpetustest, sellest, mida õpiti Atlantise ja Egiptuse salakoolides ning salajastest meetoditest, mis on vajalikud ülemeeleliste ja vaimsete omaduste arendamiseks.

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Kolmanda silma tšakra

 

 

Täiskasvanud võivad õppida väikestelt lastelt, sest laste südamed on puhtad.

Seepärast võib Suur Vaim näidata

neile seda, mida teised inimesed ei näe.

Must Põder (Ameerika pärismaalaste vaimne juht, 1863–1950)

 

 

Antiikrahvad uskusid universumi kahesusse. Nende kosmoloogias eksisteeris makrokosmos taeva ja tähtedega ning mikrokosmos maa ja loodusega. Nad uskusid ka, et samasugune kahesus eksisteerib inimestes: meil on olemas nii füüsiline kui ka vaimne keha. Nende kahe keha erinevus seisnes selles, et vaimne keha asus füüsilise keha sees, kuid sellel oli palju kõrgem võnkesagedus kui füüsilisel “kestal”. Inimese füüsilistes organites asusid vastavalt vaimsed organid.

 

Aura ja tšakrad

Kogu loodus on ümbritsetud energiamustritega. Igal puul, taimel ja loomal on oma energiamustrid, samuti inimestel. Inimese keha ümbritseb energiaväli, elektromagnetiline väli, mida nimetatakse sageli “auraks”.

Auraväljas asuvad energiakeskused, mida tuntakse tšakratena. Sanskriti keeles tähendab see “valguse ratast”. Inimese auras on seitse põhitšakrat ja umbes sada kakskümmend väiksemat tšakrat. Kõik tšakrad on aura ja vaimse keha kaudu seotud füüsilise keha teatud osadega. Need väga kõrge võnkesagedusega energiakeskused paiknevad keha kohal ja ümber.

Põhitšakrad on seotud sümpaatilise ja kesknärvisüsteemi kaudu ka sisenõrenäärmetega. Need tšakrad asuvad nii keha üla- kui ka alaosas, peast kuni paljunemisorganiteni. Sümpaatiline ja kesknärvisüsteem saavad energiat ehk võnkeid seitsmelt põhitšakralt ja suunavad need edasi sisenõrenäärmetesse. Võnked jõuavad ka teistesse organitesse ja kehaosadesse. Ära unusta, et kõigel looduses on oma võnkesagedus. Tšakrate süsteemist tuleb üksikasjalikumalt juttu hiljem.

 

Kolmas silm ja käbinääre

Sellest peatükist on sul võimalik õppida vaimse keha ühe tähtsaima energiakeskuse, “kolmanda silma” äratamist, täpsemalt öeldes taasäratamist. Kui see on saavutatud, oled asunud psüühilise arengu ja vaimse kasvu teele.

Väljendiga “kolmas silm” viidatakse kuuendale ehk kolmanda silma tšakrale, mis asub lauba keskel. Kolmanda silma tšakra on tihedalt seotud käbinäärmega. Ajus paiknev käbinääre on jäänud arstiteadusele mõistatuseks. Kuid teadlased on siiski ühel nõul, et käbinääre töötab kui sisemine kell ja et seda mõjutab valgus. Pimeduse saabudes hakkab käbinääre tootma melatoniini-nimelist hormooni, päevavalguses hormooni tootmine lakkab. Paljud teadlased usuvad, et perioodilised tujukõikumised (näiteks talvemasenduse ehk sesoonse depressiooni) võib käbinäärme arvele panna. Viimastel aastatel on arstid ja teadlased näidanud, et valgusteraapia on talvemasendust põdevatele patsientidele tõhusaks abivahendiks.

Käbinääre kuulub sisenõrenäärmete ehk endokriinnäärmete hulka. Kreekakeelne sõna endo tähendab “sees” või “sisemine” ja sõna krinein “eralduma”. Sisenõrenäärmed, mida vahel nimetatakse “viimajuhadeta näärmeteks”, vabastavad hormoone otse vereringesse. Kõik sisenõrenäärmed töötavad üksteisega kooskõlas.

Usutakse, et käbinääre on seotud ka paljunemisega; see töötab konjunktsioonis ajuripatsi ja aju hüpotalamuse piirkonnaga. Käbinääre on eksitav nimetus, tegelikult on tegemist organiga.

Prantsuse filosoof René Descartes pidas käbinääret “hinge asupaigaks”, kohaks, kus vaim ja keha saavad kokku. Iidsetel aegadel olid müstikud ja vaimsel teel käijad sellest keha ning vaimu ühendusest teadlikud. Käbinääme õige arendamine ja kasutamine oli intuitsiooni ja psüühiliste omaduste võtmeks, sest just sinna on talletatud intuitiivsed võimed ja loovus.

Lapseeas funktsioneerib käbinääre korralikult, lastes vabalt kasutada intuitsiooni, loovust ja ülemeelelisi võimeid. Paljud lapsed on võimelised nägema aurasid või inimest ümbritsevat valgust. On lapsi, kes suudavad näha ja suhelda surnud sugulaste, vaimsete teejuhtide ja inglitega. Sealt on pärit paljude laste “kujuteldavad sõbrad”.

Tavaliselt hakkavad umbes kaheteistkümnendal eluaastal paljude laste ülemeelelised võimed kaduma, mitte puberteedi tõttu, vaid seepärast, et meie ühiskond taunib nende kasutamist. Meie haridussüsteem tähtsustab loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet. Paljud lapsevanemad, pedagoogid, autoriteetsed isikud ja teised täiskasvanud suhtuvad laste ülemeelelistesse võimetesse eitavalt, arvates, et tegemist on elava kujutlusvõimega, või süüdistades last lugude väljamõtlemises. Näiteks võib tädi või onu arvates olla “kujuteldav sõber” puhas fantaasia vili. Võib-olla saab laps algkoolis õpetajalt noomida, kui ta räägib värvidest, mida näeb inimeste ümber. Niisugune vanameelne suhtumine on põhjustanud paljudele andekatele lastele pöördumatut kahju. Kui käbinäärmesse suunatakse vähem energiat, siis käbinääre atrofeerub ja hakkab lubjastuma. Niisugused suured füüsilised muutused käbinäärmes põhjustavad intuitsiooni ja ülemeeleliste võimete nõrgenemist. Kahekümnendaks eluaastaks on paljud noored täiskasvanud oma võimed täielikult kaotanud.

Õnneks on meie ühiskond muutumas elava kujutlusvõimega laste suhtes tolerantsemaks. Paljud täiskasvanud julgustavad lapsi loovust väljendama ja ülemeelelisi võimeid tundma õppima. Positiivne suhtumine aitab hoida käbinääret aktiveerituna. Aktiveeritud käbinääre avaldab otsest mõju kolmanda silma tšakrale, mis omakorda aktiveerub või “avaneb”, lastes valguselastel vaimselt arenevas maailmas edasi särada. Teadlikkuse või teadvuse tõstmine, millest oli juttu esimeses peatükis, viitab osaliselt kolmanda silma tšakra avanemisele. Need noored inimesed säilitavad täiskasvanuikka jõudes oma võimed, et aidata ärkavat ühiskonda.

Nüüd kogevad ka täiskasvanud käbinäärme aktiveerumist, mis viib lõpuks kolmanda silma tšakra avanemiseni. Kui see fenomen aset leiab, kogeb inimene mitmeid emotsionaalseid ja füüsilisi seisundeid. Mõned tunnevad tugevat tungi või soovi tegutseda mingis omakasupüüdmatus valdkonnas, mis toob maailmale kasu. Kuid kõik tunnevad vajadust rohkem õppida, eriti alternatiivravi ja psüühiliste uuringute kohta. Teiste teenimine ja millegi muutmine maailmas saavad tähtsamaks kui raha teenimine ja rikastumine. Igapäevaelu, kuhu varem kuulusid ilmalikud tegevused, materiaalsete asjade kogumine ja konservatiivsed hoiakud, muutub otsustavalt. Kõrgema teadlikkuseni jõudes märkavad inimesed, et nende elus on midagi puudu. Arvete maksmine, töötamine, teleri vaatamine, üheksast viieni elamine ei tundu enam sama tähtis kui varem. Inimesed hakkavad uskuma, et elus peab olema midagi enamat. Ärganutena otsivad nad elu mõtet. Püüdes leida oma missiooni elus, astuvad nad esimesi samme vaimsel teel.

Paljud vastärganud täiskasvanud tajuvad laubal ja meelekohtades survet, iseäralikke aistinguid või isegi valu, millele võib järgneda kas surve või surin pealael või kogu peas. Kui inimene ei tea, millega on tegu, võib ta panna need aistingud stressi või haiguse arvele. Toimuv näitab, et käbinääre on aktiveeritud ja kolmanda silma tšakra avaneb. Vastärganud täiskasvanu pöördub tagasi oma tõelise mina, intuitiivsuse ja loovuse juurde.

Mõtle hetkeks järgnevale võrdpildile. Füüsiliselt võib käbinääret (mis on kujult männikäbi sarnane) võrrelda viinamarjaga. Päikesevalgus ja vihm aitavad viinamarjal säilida värskena, ent aja jooksul see kuivab ja tõmbub krimpsu. Lihtsamalt öeldes, viinamari muutub rosinaks. Lastel on käbinääre värske ja aktiivne kuni umbes kaheteistkümnenda või neljateistkümnenda eluaastani. Kui inimene saab täiskasvanuks, on tema käbinääre kokku kuivanud nagu rosin ja intuitiivsed võimed kas peaaegu või täiesti kadunud, kuigi käbinääre funktsioneerib füüsilisel tasandil edasi. Kaotatud võimete tagasisaamiseks tuleb käbinääre uuesti aktiveerida. Selle saavutamiseks peab laubapiirkonda energiat saatma, siis saab rosinast viinamari ja käbinääre hakkab funktsioneerima nagu lapsepõlves.

1956. aastal ilmus Inglismaal raamat pealkirjaga “Kolmas silm” (The Third Eye). Raamatu autor T. Lobsang Rampa väitis end olevat esoteeriliste teadmistega Tiibeti laama. Raamatus kirjeldatakse ebatavalist ja ohtlikku operatsiooni, mille mungad raamatu autorile tegid. Rampa sõnade kohaselt kuumutasid mungad tules varrast ja sisestasid selle ettevaatlikult tema käbinäärmesse. See protseduur aktiveeris Rampa käbinäärme ja äratas kõik tema ülemeelelised võimed. Varda sisestamisel tekkinud surve ja vibratsioon vallandasid käbinäärmes reaktsiooni. Kuigi tegemist oli toore ja ohtliku viisiga ärkamisprotsessi käivitamiseks, näitab see, et tiibetlased mõistsid käbinäärme ja kolmanda silma tähtsust.

Õnneks on olemas lihtsamad ja ohutumad meetodid selle olulise organi äratamiseks.

 

Kolmanda silma meetod

Seda iidset meetodit käbinäärme taasaktiveerimiseks on edasi antud sajandeid. Selle meetodi eesmärk on tekitada peas, eriti käbinäärmes ja seda ümbritsevas piirkonnas, vibratsioon.

Mis on vibratsiooni allikaks? See on inimese hääle abil kuuldavale toodud sõna jõud. Õige hääletoon võib luua energiat või vibratsiooni, mis mõjutab inimese aju. Seda meetodit nimetatakse ka skandeerimiseks.

Kindlal helikõrgusel skandeerimine tekitab käbinäärmes vibratsiooni või heli liikumist. Kui harjutus on õigesti sooritatud, annab see samasuguseid tulemusi nagu munkade poolt Lobsang Rampale tehtud protseduur.

Skandeerimisel kasuta häälikuühendit thõu ja ülemisest C-noodist veidi madalamat tooni. Kui sa ei ole eriti musikaalne, ära muretse täpse häälekõrguse leidmise pärast, sama hästi sobib ka ligilähedane helikõrgus. Soovitud toon on alt. See jääb madala bassi ja kõrge tenori vahele. Teisiti öeldes, õige vibratsiooni saavutamiseks skandeeri thõu mitte liiga kõrgel ega liiga madalal toonil, vaid häälekõrgusega, mis jääb nende kahe vahele.

Alusta harjutust nina kaudu sügavalt sisse hingates ja hoia mõni hetk õhku kopsudes. Seejärel lase õhk aeglaselt suu kaudu välja. Soorita harjutust veel kaks korda. Sel moel tõmbad oma kopsudesse ja kogu kehasse tähtsat eluenergiat ehk universaalset energiat. See aeglustab ka sinu ajulainete tegevust, viies sind beeta tasandilt ehk ärkveloleku seisundist alfa tasandile, muutunud teadvuse seisundisse. Alfa tasandilt alustatakse mediteerimist. Sa oled lõdvestunud ning sul on kergem keskenduda skandeerimisele.

Hinga uuesti nina kaudu sügavalt sisse ja hoia mõni sekund õhku kopsudes. Enne kui lased õhu suu kaudu välja, aseta keele ots hammaste vahele ja avalda hammastega keelele kerget survet. Seejärel lase õhk aeglaselt suu kaudu välja ja skandeeri t-h-h-õ-u-u, kuni oled lõpuni välja hinganud. Sa peaksid tundma, kuidas õhk mööda keelt ja hambaid liigub. Kui harjutus on õigesti sooritatud, tajud survet või mõnd muud aistingut oma lõuas ja põskedes.

Soorita harjutust veel kaks korda ja pea skandeerimiste vahel mõni hetk pausi. Häälikuühendit thõu tuleb skandeerida kolm korda järjest. Umbes kahekümne nelja tunni pärast korda sama harjutust skandeerimiste vahel pausi pidades.

Pärast teistkordset skandeerimist tuleb harjutust korrata taas kahekümne nelja tunni pärast, kolmandat ja viimast korda. See on ühekordne harjutus, mida ei sooritata üha uuesti ja uuesti nagu paljusid teisi harjutusi. Kui soovid sama harjutust korrata, siis oota enne selle sooritamist vähemalt kaks nädalat.

Kolmanda silma harjutus tekitab vibratsiooni või survet lõual ja näol, põhjustades vibratsiooni või energia liikumise käbinäärmesse. Vibreeriv energia paneb käbinäärme võnkuma ja aktiveerib selle. Ära unusta, et thõu tuleb öelda või peaaegu laulda tugeva häälega ülemisest C-noodist veidi madalamal toonil. Ligikaudne häälekõrgus on sobiv.

Mõnele võib näida, et see sajandeid edasi kantud meetod ei anna esialgu mingeid tulemusi. Sellepärast pole vaja muretseda, sest harjutuse mõju võib olla vaevumärgatav. Sa võid tajuda mitmeid füüsilisi ja psüühilisi muutusi lühikese aja jooksul, kuid need võivad ilmneda ka alles mitme nädala pärast.

 

Füüsilised muutused pärast kolmanda silma meetodi rakendamist

Üks esimesi muutusi, mida võid tajuda, on peavalu või surve lauba keskel, kulmude kohal. Võib tunduda, et see aisting tuleb seestpoolt, tavaliselt umbes tolli kauguselt lauba tagant. See näitab, et käbinääre aktiveerub taas ja hakkab korralikult toimima. Inimesed, kelle käbinääre on täielikult atrofeerunud, võivad kogeda migreenihoogu, mis kestab mitu tundi. Niisugused vaevused võivad ilmneda mõne päeva või nädala jooksul pärast kolmanda silma harjutuse lõpetamist. Enamasti on surve või peavalu tunduvalt nõrgem. Kõrvalnähu tugevus oleneb sellest, kas käbinääre funktsioneerib enne harjutuse sooritamist korralikult, osaliselt või on täielikult atrofeerunud.

Enamasti on käbinääre juba mõningasel määral aktiveeritud ja toimib üsna tõhusalt. Seepärast võid tajuda otsaesisel lihtsalt survet või mõnd muud aistingut, mis võib olla mõne inimese jaoks isegi meeldiv.

Kui sa ei taju mingeid aistinguid, võid umbes kolme nädala pärast uuesti proovida. See osutub väga harva vajalikuks. Füüsilised aistingud võivad olla vahel väga nõrgad või hoopis puududa, kuid inimene hakkab kogema ülemeelelisi võimeid. See näitab, et harjutuse sooritamine õnnestus ja ärkamisprotsess on alanud.

Pärast peavalu või surve ilmnemist võid ühel hommikul ärgates tajuda laubal tukslemist või surinat, see võib tunduda nagu kananahk. Aisting võib olla nii tugev, et sul tekib tahtmine peeglisse vaadata, kuid seal ei ole midagi näha. Sinu laup näeb välja nagu tavaliselt. Sa võid tunda tukslemist või surinat kogu päeva. See on viimane füsioloogiline ilming pärast kolmanda silma harjutuse sooritamist. See näitab, et sinu käbinääre on taas täielikult ärganud, aktiveeritud, ja funktsioneerib nagu kunagi lapseeas. Kui käbinääre aktiveerub ja tasakaalustub, siis tasakaalustub ja harmoneerub ka ülejäänud sisenõrenäärmete süsteem.

Lõpuks need kummalised aistingud kaovad. Sa võid tunda mõnikord peapööritust ja hakata rohkem unistama. Need, kes juba unistavad sageli, ei pruugi seda teadvuse muutust märgata. Unistamine ja peapööritus tähendavad, et sinu ajulained aeglustuvad. Normaalse ärkvelolekuseisundi (beeta-seisundi) asemel hakkad funktsioneerima ja tegutsema alfa-seisundis, täpsemalt öeldes kerges transiseisundis. Selles teadvuse seisundis peaksid olema suurema osa päevast. Kergelt muutunud teadvuse seisundis olles suudab inimene paremini töötada ja stressi taluda, aeg lendab kiiremini.

Lõpuks leiad sa tasakaalu beeta- ja alfa-seisundi vahel ning unistad harvem. Sa hakkad funktsioneerima kerges alfa-seisundis. Kõrvaltvaatajatele paistad sa täiesti ärkvel olevat. Keegi ei märka, et sa elad ja töötad muutunud teadvuse seisundis.

Ühtlasi suudad sa kiiremini õppida ning fakte ja kuupäevi kergemini meelde jätta, sest lõõgastunud seisundis viibides kasutad suuremat osa oma aju potentsiaalist.

 

Psüühilised muutused pärast kolmanda silma meetodi rakendamist

Kui käbinääre on aktiveeritud, hakkab ka kolmanda silma tšakra ehk energiakeskus aktiveeruma ja “avanema”.

Psüühilisel tasandil toimuvad järgmised muutused:

 

• intuitiivsete võimete kasv;

• loovuse tõus;

• selgeltnägemisvõime ilmnemine;

• empaatiliste võimete kasv;

• inimese aura nägemise ja tajumise võime ilmnemine;

• selgeltkuulmise võime ilmnemine.

Need anded ja võimed hakkavad ilmnema, kui sinu kolmas silm avaneb. Kolmanda silma harjutus on mõjuv ja tõhus vahend ülemeeleliste võimete arendamiseks. Selle asemel et püüda aastaid oma tõelisi võimeid välja arendada, tõstad suurema vaevata oma teadlikkust ja hakkad oma andeid kasutama. See juhtub lühikese aja jooksul, tavaliselt kuue nädala kuni aasta pärast.

Kolmanda silma meetod on ülemeeleliste võimete arendamise ja vaimse valgustumise võtmeks. Käbinäärme ja kolmanda silma tšakra äratamisega asud eluteele, mis kulgeb õiges suunas.